מהו שכר המינימום בישראל 2019

במדינת ישראל ישנו חוק אשר מורה לכל מעסיק לשלם לכל שעת עבודה לעובד שער מינימום ולא פחות ממנו, בדיוק כמו שיש חוק שקובע שצריך לשלם מס הכנסה. כל עובד זכאי לתשלום שכר מינימום קבוע ולא משנה באיזה תחום הוא עוסק או מהו היקף שעות העבודה שלו. מגמת העלאת שכר המינימום בישראל החלה בשנת 2015 ונכון לשנת 2019, עדיין ממשיכה. אם אתם תוהים מהו שכר המינימום בישראל נכון לשנת 2019, חשוב מאוד שתקראו את המאמר הבא. כל עובד חייב לדעת מהו שכר המינימום המגיע לו מתוקף עבודתו, על מנת שלא להגיע למצב שבו משלמים לו פחות ממה שמגיע לו.

שכר המינימום לשנת 2019

השינויים בשכר המינימום נכון לשנת 2019, העלו הן את השכר השעתי והן את השכר החודשי אשר אסור למעסיק לשלם פחות ממנו לעובד בישראל, ראו בטבלת השכר. בישראל ניתן למצוא לא מעט מדינות מתחת לקו העוני, על אף שמדובר במדינה בעלת מודעות סוציאלית התומכת בשוויון בין כלל האזרחים. על מנת לצמצם את השינויים הכלכליים בין אזרחי המדינה ועל מנת לצמצמם את הפערים החברתיים ולסייע לאנשים שמצויים מתחת לקו העוני, הוחלט להגדיל את שכר המינימום אשר מהווה את השכר הנמוך ביותר שעל פי החוק שמעסיק יכול לשלם לעובדיו. שכר המינימום נכון לשנת 2019, עומד על 5300 ₪. מדובר על מגמת עלייה יפה של שכר זה וכל שנותר לכל עובד לעשות זה לדאוג שהמעסיק שלו איננו חורג מהחוק המחייב אותו לשלם לא פחות מאשר גובה שכר מינימום במפורט בחוק.

דברים נוספים שכדאי לדעת על שכר מינימום לשנת 2019

חשוב מאוד לדעת ששכר מינימום לשנת 2019, קובע תעריפים שונים לאוכלוסייה בעלת מוגבלויות אשר משתנה בהתאם ליכולת העבודה של כל בעל מוגבלות בתפקיד שלו בעבודתו. כמו כן, על פי החוק במדינת ישראל, שכר מינימום לשנת 2019 הוא שכר שונה גם עבור בני נוער הן באופן שעתי והן על פי היקפי המשרה. שכר המינימום משתנה בהתאם לגילאי הנערים או הנערות ועל כל נער או נערה לדעת מהו שכר המינימום המגיע לו מתוקף עבודתו נכון לשנת 2019, במקרים של הלנת שכר יש לפנות לעורך דין המומחה בנושאי עבודה ושכר ולא לעורך דין המתעסק בתביעות כספיות – חוקי שכר המינימום יאפשרו לו לעזור לכם במהרה.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חקירת מס

חקירת מס: עשה ואל תעשה

אין ספק כי מי ש"זכה" לקבל הזמנה לחקירת מס, מרגיש מגוון רחב של רגשות, החל מלחץ, סטרס, פחד, חרדה וכדומה. במקרים כאלו, חשוב לקחת נשימה

קרא עוד »
לשון הרע בפייסבוק

הכל על לשון הרע בפייסבוק

רשת הפייסבוק הפכה להיות בעשור האחרון לרשת החברתית המובילה בעולם, וכיום נמצאים בה באופן פעיל מיליארדי משתמשים מכל רחבי העולם. לרשת הפייסבוק יש לא מעט

קרא עוד »
מהי רשלנות מקצועית?

מהי רשלנות מקצועית?

אם יש משהו אחד שאפשר להגיד על הישראלים, הוא שאנחנו אוהבים לעבוד ב"חפיף". מי מאיתנו לא מכיר בעל מקצוע שהתחייב להגיע בשעה מסוימת, ואיחר בשעתיים?

קרא עוד »