מהו שכר המינימום בישראל 2019

שכר המינימום בישראל

במדינת ישראל ישנו חוק אשר מורה לכל מעסיק לשלם לכל שעת עבודה לעובד שער מינימום ולא פחות ממנו, בדיוק כמו שיש חוק שקובע שצריך לשלם מס הכנסה. כל עובד זכאי לתשלום שכר מינימום קבוע ולא משנה באיזה תחום הוא עוסק או מהו היקף שעות העבודה שלו. מגמת העלאת שכר המינימום בישראל החלה בשנת 2015 ונכון לשנת 2019, עדיין ממשיכה. אם אתם תוהים מהו שכר המינימום בישראל נכון לשנת 2019, חשוב מאוד שתקראו את המאמר הבא. כל עובד חייב לדעת מהו שכר המינימום המגיע לו מתוקף עבודתו, על מנת שלא להגיע למצב שבו משלמים לו פחות ממה שמגיע לו.

שכר המינימום לשנת 2019

השינויים בשכר המינימום נכון לשנת 2019, העלו הן את השכר השעתי והן את השכר החודשי אשר אסור למעסיק לשלם פחות ממנו לעובד בישראל, ראו בטבלת השכר. בישראל ניתן למצוא לא מעט מדינות מתחת לקו העוני, על אף שמדובר במדינה בעלת מודעות סוציאלית התומכת בשוויון בין כלל האזרחים. על מנת לצמצם את השינויים הכלכליים בין אזרחי המדינה ועל מנת לצמצמם את הפערים החברתיים ולסייע לאנשים שמצויים מתחת לקו העוני, הוחלט להגדיל את שכר המינימום אשר מהווה את השכר הנמוך ביותר שעל פי החוק שמעסיק יכול לשלם לעובדיו. שכר המינימום נכון לשנת 2019, עומד על 5300 ₪. מדובר על מגמת עלייה יפה של שכר זה וכל שנותר לכל עובד לעשות זה לדאוג שהמעסיק שלו איננו חורג מהחוק המחייב אותו לשלם לא פחות מאשר גובה שכר מינימום במפורט בחוק.

דברים נוספים שכדאי לדעת על שכר מינימום לשנת 2019

חשוב מאוד לדעת ששכר מינימום לשנת 2019, קובע תעריפים שונים לאוכלוסייה בעלת מוגבלויות אשר משתנה בהתאם ליכולת העבודה של כל בעל מוגבלות בתפקיד שלו בעבודתו. כמו כן, על פי החוק במדינת ישראל, שכר מינימום לשנת 2019 הוא שכר שונה גם עבור בני נוער הן באופן שעתי והן על פי היקפי המשרה. שכר המינימום משתנה בהתאם לגילאי הנערים או הנערות ועל כל נער או נערה לדעת מהו שכר המינימום המגיע לו מתוקף עבודתו נכון לשנת 2019, במקרים של הלנת שכר יש לפנות לעורך דין המומחה בנושאי עבודה ושכר ולא לעורך דין המתעסק בתביעות כספיות – חוקי שכר המינימום יאפשרו לו לעזור לכם במהרה.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי בדיוק ליטיגציה?
מהי בדיוק ליטיגציה, כיצד זה מתקשר לבתי המשפט והאם ישנו חיבור טבעי עם עריכת דין? כל מה שרציתם...
קרא עוד »
נוב 10, 2021
למה עורכי דין צריכים יח"צ?
ישנם מצבים שבהם עורכי דין נאלצים להתמודד עם ניסיונות פגיעה בתדמית הציבורית שלהם או יחסי ציבור לא...
קרא עוד »
אוק 26, 2020
קורות חיים לעורך דין – הדגישו את הניסיון הפרקטי
כאשר ניגשים אל כתיבת קורות חיים לעורך דין יהיה רצוי מצדכם לוודא כי אתם מדגישים את הניסוי הפרקטי שלכם...
קרא עוד »
יונ 07, 2021