איך לבחור בורר ומהו המועד הנכון לפנות לבורר?

תביעה ייצוגית

החיים שלנו דינמיים ולא צפויים והם מנוהלים בצורה שמטרתה להביא אותנו להגשמת מטרות. רבים בעולם העסקי ואפילו בעולם המדיני והאישי – מוצאים עצמם עומדים מול שוקת שבורה כאשר תהליכים אינם מתנהלים בצורה הדרושה. 

מצבים אלה מובילים לקונפליקטים, סכסוכים ואפילו לפעולות עברייניות שחייבות טיפול. במקרים כאלה רבים בוחרים לפנות דווקא לבורר מוסמך / עורך דין בוררות ולא לבית המשפט. אבל כיצד בוחרים בורר בצורה נכונה? הנה מספר דגשים שיש לשים אליהם לב בבחירה: 

ניסיון

וודאו כי איש המקצוע מומחים בהסדרת סכסוכים ויש לו השכלה מתאימה וניסיון. בורר עליו לדעת לנהל משא ומתן בצורה טובה, לנהל סכסוכים ולבנות אסטרטגיות נכונות, כמו גם לייעץ לצדדים כדי להגיע לגישור ולתוצאות הטובות ביותר המקובלות על כל הצדדים. 

חשוב כי אנשי המקצוע ידעו לבנות אמון בין הצדדים, ידעו כיצד מרתיעים צד עקשן שמבוצר בעמדה שלו, וחשוב שהמומחים ידעו לפייס בין צדדים, לגשר, לנסח הסכם בוררות, לנהל תהליכים דיפלומטיים, לבצע תיווך בין צדדים וליישב סכסוכים. 

שירותים

בחרו חברה המספקת שירותי הסדרה תוך בחינת מערכות יחסים מורכבות וניסוח הסכמים חדשים או כאלה שמיישבים סכסוכים. וודאו כי הבורר מספק שירות גישור באמצעות ניסיון והגעה לפתרונות נכונים עבור כל הצדדים. עוד יש לבחור אנשי מקצוע שיודעים להכריע את הכף לאחר בחינת כל השיקולים וכל הטענות של הצדדים האמורים. שימו לב כי ניתן לקבל שירותי בוררות חירום. 

המלצות

כשאתם פונים לבורר אתם בעצם פונים לעו"ד או לאיש מקצוע שלמד את התחום באופן אקדמי. בחרו עורך דין לבוררות עסקית באתר המרכז הישראלי לבוררותאיש מקצוע מיומן מומלץ וכזה שיכול להשיג תוצאות תוך זמן קצר. בכך תוכלו להגשים מטרות, להשיג את הדרוש לכם ללא פנייה לבית המשפט וליישב סכסוכים גם עם האדם העקשן ביותר או הקשוח ביותר.

 

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קב״ט במיקור חוץ – לשם מה הוא נועד 
אבטחה נמצאת בראש סדר העדיפויות של חברות בתעשיות שונות. עסקים רבים פונים לשירותי מיקור חוץ כדי לחזק את...
קרא עוד »
ספט 12, 2023
16 טיפים לגבי ביטוח דירה מאת אבנר הייזלר
אבטחת ביתך בפוליסת ביטוח נכונה היא צעד חיוני לקראת ביטחון כלכלי. אבנר הייזלר, מומחה ביטוח מוערך...
קרא עוד »
יול 10, 2023
מה כדאי לי לעשות אם קיבלתי צליפת שוט?
אנו מאחלים לכם כי תמיד תהיו בריאים, אך המציאות מכה על פנינו ומראה לנו כי רוב האנשים יהיו חולים ואפילו...
קרא עוד »
נוב 12, 2022