איך לבחור בורר ומהו המועד הנכון לפנות לבורר?

החיים שלנו דינמיים ולא צפויים והם מנוהלים בצורה שמטרתה להביא אותנו להגשמת מטרות. רבים בעולם העסקי ואפילו בעולם המדיני והאישי – מוצאים עצמם עומדים מול שוקת שבורה כאשר תהליכים אינם מתנהלים בצורה הדרושה. 

מצבים אלה מובילים לקונפליקטים, סכסוכים ואפילו לפעולות עברייניות שחייבות טיפול. במקרים כאלה רבים בוחרים לפנות דווקא לבורר מוסמך / עורך דין בוררות ולא לבית המשפט. אבל כיצד בוחרים בורר בצורה נכונה? הנה מספר דגשים שיש לשים אליהם לב בבחירה: 

ניסיון

וודאו כי איש המקצוע מומחים בהסדרת סכסוכים ויש לו השכלה מתאימה וניסיון. בורר עליו לדעת לנהל משא ומתן בצורה טובה, לנהל סכסוכים ולבנות אסטרטגיות נכונות, כמו גם לייעץ לצדדים כדי להגיע לגישור ולתוצאות הטובות ביותר המקובלות על כל הצדדים. 

חשוב כי אנשי המקצוע ידעו לבנות אמון בין הצדדים, ידעו כיצד מרתיעים צד עקשן שמבוצר בעמדה שלו, וחשוב שהמומחים ידעו לפייס בין צדדים, לגשר, לנסח הסכם בוררות, לנהל תהליכים דיפלומטיים, לבצע תיווך בין צדדים וליישב סכסוכים. 

שירותים

בחרו חברה המספקת שירותי הסדרה תוך בחינת מערכות יחסים מורכבות וניסוח הסכמים חדשים או כאלה שמיישבים סכסוכים. וודאו כי הבורר מספק שירות גישור באמצעות ניסיון והגעה לפתרונות נכונים עבור כל הצדדים. עוד יש לבחור אנשי מקצוע שיודעים להכריע את הכף לאחר בחינת כל השיקולים וכל הטענות של הצדדים האמורים. שימו לב כי ניתן לקבל שירותי בוררות חירום. 

המלצות

כשאתם פונים לבורר אתם בעצם פונים לעו"ד או לאיש מקצוע שלמד את התחום באופן אקדמי. בחרו עורך דין לבוררות עסקית באתר המרכז הישראלי לבוררותאיש מקצוע מיומן מומלץ וכזה שיכול להשיג תוצאות תוך זמן קצר. בכך תוכלו להגשים מטרות, להשיג את הדרוש לכם ללא פנייה לבית המשפט וליישב סכסוכים גם עם האדם העקשן ביותר או הקשוח ביותר.

 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

כל אדם יכול לערוך צוואה. צוואה היא מסמך אשר מורה כיצד האדם מעוניין לחלק את רכושו לאחר שהוא נפטר. את הצוואה יש לערוך בנוכחותו של

קרא עוד »