איך לבחור עורך דין פלילי בצורה נכונה

כשאנחנו נדרשים לבחור עורך דין פלילי, זה אף פעם לא נובע מסיבות טובות, זה אף פעם לא קורה בגלל שאנחנו נמצאים במצב אידיאלי. למעשה, אם אנחנו נדרשים לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי, סימן שאנחנו בבעיה.

להבדיל מעורך דין אזרחי, אשר יכול לעזור לנו במצבים שונים, לא בהכרח במצבים שקשורים למשפט ולתהליכים שקשורים אליו, הרי שעורך דין פלילי יכול לעזור לנו אך ורק כאשר אנחנו חשודים בביצוע עבירה מסוימת או בשלבים מתקדמים יותר, כאשר הפרקליטות מחליטה להגיש נגדנו כתב אישום ואנחנו עומדים למשפט.

לכן, יש משמעות רבה לתהליך הבחירה שנעשה, יש חשיבות ומשמעות רבה לדרך בה נבחר עורך דין פלילי שייצג אותנו. לשמחתנו הרבה, יש לנו הרבה מאוד כלים ואפשרויות כיצד לבחור עורך דין פלילי.

לפני שנסביר את הכלים והדרכים שאנחנו יכולים לעשות זאת, חשוב לומר, בחירה של עורך דין פלילי יכולה להשפיע במובנים רבים על הדרך בה נבחר להתנהל ולהתנהג לפני ובזמן המשפט. כלומר מבחינה אסטרטגית. על כן, חלק מתהליך הבחירה שלנו, צריך להתבסס גם על השאלה, כיצד אנחנו רוצים להתנהל במשפט או לפניו.

איך בוחרים בצורה נכונה

ראשית, אנחנו נבחן עורכי דין על פי ניסיונם, על פי ההתמחות שלהם בתחום, ועל פי השאלה עד כמה באמת הם יכולים לייצג אותנו בצורה מקצועית ומסורה.

שנית, נבחן מהי הגישה שלהם, מה הם מציעים לנו לעשות. האם הם מציעים לנו להודות, לגשת לעסקת טיעון, להילחם על חפותנו ועוד.

שלישית, נבחן את הכלים שעומדים לרשותם, למשל, עד כמה המשרד שלהם גדול, עם אילו אנשי מקצוע הם עובדים ועוד.

ארבע, נבחן את השאלה, עד כמה הם זמינים לייצג אותנו באופן קבוע וצמוד.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »