תאונות דרכים בישראל 2018 – סטטיסטיקות

תאונות דרכים בישראל

לאורך השנים ישנו דגש מצד משרד התחבורה על ניהול קמפיינים שמטרתם היא אחת ויחידה: הפחתה בתאונות הדרכים שקורות בישראל. ניתן להצביע על מגמה יחסית יציבה בשנים האחרונות, לפיה יש בין 300 ל – 400 הרוגים בתאונות דרכים בשנה.

אפשר להצביע על מגמה ברורה לפיה ישנה ירידה משמעותית בכמות הנפגעים הכללית לאורך השנים בתאונות דרכים, אם כי המצב לא תקף כאשר בוחנים את המקרים של הולכי הרגל. במקרה שלהם, ישנה יציבות בכמות הנפגעים ואף לא ניתן להצביע על ירידה כזו או אחרת. בדיוק בשל זאת בחר משרד התחבורה להתייחס לנושא הזה ביתר רצינות ושימת דגש גבוהה.

הסטטיסטיקה מספרת טובות

אם מסתכלים במבט מקיף על כל המספרים שמציג המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מבינים שלאורך השנים יש ירידה בכמות הנפגעים בתאונות הדרכים. בסך הכול מדובר פה בבשורה חיובית, אך לצד זאת יש לזכור שאנו עדיין נאלצים להתמודד עם כמות של מאות הרוגים מידי שנה.

כאשר בוחנים את אשר עשוי להתרחש בטווח הארוך, מגלים כי הבינה המלאכותית עשויה לשחק תפקיד משמעותי יותר ואף מוחלט בכל מכונית שנמצאת על הכביש. האחריות בעצם תעבור מידינו אל ידי המכונות, וכך עשוי להגיע השלב האחרון, שבו יופחתו כמויות תאונות הדרכים בצורה משמעותית ביותר.

ניתן להצביע על שיפורים טכנולוגיים אדירים שקורים להם בשנים האחרונות, וכל השינויים הללו בעצם מביאים עמם בשורה חיובית בעבור אלו מאתנו שמצפים ליום שבו יהיה שיפור ניכר בהתמודדות שלנו עם היתכנות של תאונות דרכים. הבינה המלאכותית וההטמעה של הטכנולוגיה הזו במכוניות אוטונומיות זה בדיוק הפתרון האולטימטיבי.

שומרים על נהיגה בטוחה בכביש

בכדי לוודא שהסטטיסטיקה בשנת 2018 ואילך תשמר על הרף הנמוך, גם לכם יש את האחריות בכל פעם שאתם נמצאים על הכביש. תנקטו בכל האמצעים בכל להבטיח שאתם נוהגים בבטיחות ושומרים על עצמכם ועל שאר הנמצאים על הכביש.

נהיגה בטוחה עתידה לשמור על החיים שלכם, ולא מדובר פה רק בסיסמא חלולה. נהיגה בכביש יכולה להיות מסוכנת ביותר אם לא נוקטים באמצעי הבטיחות הנדרשים ונוהגים בצורה בטוחה.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להתמודד עם טיפול שיניים רשלני?
טיפולי שיניים טיפולים פשוטים לאנשים רבים יש מי שמתמודד עם טיפולי שיניים ויש מי שמתמודד עם בעיות...
קרא עוד »
אוג 10, 2021
באיזה סיטואציות בחיים תצטרכו שירותים נוטריונים
כל אחד שמע בשלב כזה או אחר בחייו את המילה – נוטריון, אך רובינו לא לגמרי בטוחים מהו תפקידו ומתי בכלל...
קרא עוד »
נוב 13, 2018
שאלות נפוצות בנושא הסכמי ממון
אם אתם מתבלטים בנוגע להסכם ממון, המאמר הבא הוא בשבילכם. זוגות רבים לפני החתונה לא יודעים כיצד לערוך את...
קרא עוד »
מאי 26, 2021