תאונות דרכים בישראל 2018 – סטטיסטיקות

תאונות דרכים בישראל

לאורך השנים ישנו דגש מצד משרד התחבורה על ניהול קמפיינים שמטרתם היא אחת ויחידה: הפחתה בתאונות הדרכים שקורות בישראל. ניתן להצביע על מגמה יחסית יציבה בשנים האחרונות, לפיה יש בין 300 ל – 400 הרוגים בתאונות דרכים בשנה.

אפשר להצביע על מגמה ברורה לפיה ישנה ירידה משמעותית בכמות הנפגעים הכללית לאורך השנים בתאונות דרכים, אם כי המצב לא תקף כאשר בוחנים את המקרים של הולכי הרגל. במקרה שלהם, ישנה יציבות בכמות הנפגעים ואף לא ניתן להצביע על ירידה כזו או אחרת. בדיוק בשל זאת בחר משרד התחבורה להתייחס לנושא הזה ביתר רצינות ושימת דגש גבוהה.

הסטטיסטיקה מספרת טובות

אם מסתכלים במבט מקיף על כל המספרים שמציג המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מבינים שלאורך השנים יש ירידה בכמות הנפגעים בתאונות הדרכים. בסך הכול מדובר פה בבשורה חיובית, אך לצד זאת יש לזכור שאנו עדיין נאלצים להתמודד עם כמות של מאות הרוגים מידי שנה.

כאשר בוחנים את אשר עשוי להתרחש בטווח הארוך, מגלים כי הבינה המלאכותית עשויה לשחק תפקיד משמעותי יותר ואף מוחלט בכל מכונית שנמצאת על הכביש. האחריות בעצם תעבור מידינו אל ידי המכונות, וכך עשוי להגיע השלב האחרון, שבו יופחתו כמויות תאונות הדרכים בצורה משמעותית ביותר.

ניתן להצביע על שיפורים טכנולוגיים אדירים שקורים להם בשנים האחרונות, וכל השינויים הללו בעצם מביאים עמם בשורה חיובית בעבור אלו מאתנו שמצפים ליום שבו יהיה שיפור ניכר בהתמודדות שלנו עם היתכנות של תאונות דרכים. הבינה המלאכותית וההטמעה של הטכנולוגיה הזו במכוניות אוטונומיות זה בדיוק הפתרון האולטימטיבי.

שומרים על נהיגה בטוחה בכביש

בכדי לוודא שהסטטיסטיקה בשנת 2018 ואילך תשמר על הרף הנמוך, גם לכם יש את האחריות בכל פעם שאתם נמצאים על הכביש. תנקטו בכל האמצעים בכל להבטיח שאתם נוהגים בבטיחות ושומרים על עצמכם ועל שאר הנמצאים על הכביש.

נהיגה בטוחה עתידה לשמור על החיים שלכם, ולא מדובר פה רק בסיסמא חלולה. נהיגה בכביש יכולה להיות מסוכנת ביותר אם לא נוקטים באמצעי הבטיחות הנדרשים ונוהגים בצורה בטוחה.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין צבאי
במהלך השירות הצבאי של חיילי חובה, קבע או מילואים קורות תקלות ובעקבותיהן מוגשים כתבי אישום שמצריכים...
קרא עוד »
נוב 22, 2020
מהן עבירות צווארון לבן – המדריך המלא
צווארון לבן מהו? צווארון לבן הוא כינוי שאינו פורמלי לאנשים המשתייכים למעמד הבורגנות. האנשים במעמד...
קרא עוד »
פבר 22, 2019
מה תפקידו של עוד דיני עבודה
עורך דין דיני עבודה הינו עורך דין המתמחה בתחום דיני העבודה ודיני העבודה. הם בדרך כלל עובדים עבור חברה...
קרא עוד »
פבר 08, 2023