חוק הסיעוד – האם החוק נאכף

חוק הסיעוד בארץ קובע כי לאנשים שהגיעו לגיל פנסיה, גרים בביתם והם נזקקים לעזרתו של אדם אחר בפעולותיהם השגרתיות ביומיום כמו להתלבש, לאכול, להתרחץ ולהלך בבית וכדו'. כמו כן גם אנשים זקנים שזקוקים להשגחה בביתם.

מחפשים עורך דין ביטוח סיעודי? צרו קשר >>>

מי זכאי לגמלת סיעוד

חוק הסיעוד – האם החוק נאכף? חוק הסיעוד קובע כי ישנם חמישה פרמטרים לזכאות במלגת סיעוד.

  1. על האדם עבורו מבקשים את הגמלה להיות תושב ישראלי שכבר הגיע לגיל פרישה.
  2. האדם המבקש את הגמלה צריך להתגורר בביתו בקהילה ולא במוסד סיעודי או בית אבות. מי שנמצא במוסד החייב ברישוי של משרד הרווחה או משרד הבריאות אינו זכאי לגמלה. מי שגר בדיור מוגן נחשב דיור בקהילה.
  3. הכנסותיו של מבקש הגמלה צריכים להיות לא יותר מסכום מסוים וכדלהלן: יחיד שהכנסתו אינה עולה על 9,464 זכאי לגמלה מלאה. אם הוא מרוויח עד 14,196 הוא זכאי לגמלה מופחתת עד 50 אחוז. זוג שמרוויח עד 14,196 זכאי לגמלה מלאה ומעל לסכום זה ועד לסכום של 21,294 זכאי לגמלה מופחתת בחמישים אחוז.
  4. המקבל קצבה לשירותים כנכה כללי או שנפגע בעבודתו מהביטוח הלאומי. כמו כן מי שמקבל גמלה להשגחה או לטיפול אישי מאוצר המדינה, עליו לבחור בין הקצבאות.
  5. את הגמלה יקבל רק מי שהוכח כזקוק לעזרה יומיומית כל הזמן לפעולות שגרתיות כמו להתלבש, להתרחץ, להתהלך בבית, לאכול וכדו'. או אם הוא נמצא כזקוק לשמירה ולהשגחה למען בטיחותו או בטיחות סובביו.

על מנת לקבל את הגמלה יש להגיש תביעה בהתאם לנקבע בחוק הסיעוד. איש מקצוע יבוא לבדוק את המבוטח בביתו ויקבע את סכום הגמלה שבזכותו לקבל, על פי מצבו הגופני והנפשי.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »