ייעוץ משפטי לפני חקירה

הוזמנתם לחקירה במשטרה? גם כאשר מדובר לכאורה בחקירה ידידותית ללא כל אישום שמופנה כנגדכם כדאי להתייעץ עם עורך דין ולפעות בהתאם להנחיות שלו. כל פיסת מידע שאתם תספקו לגורמי משטרה עשויה לשמש כנגדכם בעתיד. מעורבות של עורך דין לכל אורך הדרך הכרחית להגנה על הזכויות שלכם ומניעת מצבים של הפללה עצמית. ייעוץ משפטי לפני חקירה עשוי לזרז את ההליך כולו ולחלץ אתכם מהצרה ללא כל רישום. 

מדוע חשוב להתייעץ עם עורך דין?

כל הזמנה לחקירה במשטרה מעוררת בנו באופן טבעי תחושות של לחץ נפשי. התייעצות עם עורך דין מפחיתה מעט את סף הלחץ. עורך הדין מסביר מה צפוי להתרחש בחקירה ומסייע בהכנת תשובות לשאלות של החוקרים. אתם תהיו רגועים יותר בידיעה שיש לצדכם עורך דין מהטובים בתחום. שימו לב, יש לכם זכות לנוכחות של עורך דין מטעמכם במהלך החקירה. אל תוותרו על הזכות הזו או על כל זכות אחרת ללא קבלת הנחיה מפורשת מעורך הדין שלכם. 

הזמנה טלפונית לחקירה

החל מהרגע בו זומנתם לחקירה במשטרה כל צעד שלכם עלול להשפיע על תוצאותיה. חשוב לשאול את החוקר מדוע אתם מוזמנים לחקירה ומהו החשד. ייתכן והשוטר יסרב לספק פרטים בכדי שלא לשבש את החקירה. חוקרי המשטרה נוהגים להשתמש בגורם ההפתעה ובהתאם לא חושפים כל פרט שיאפשר לכם להגיע מוכנים, להזהיר את המעורבים בדבר או להעלים ראיות. אם אתם יודעים מדוע זומנתם לחקירה, אל תאמרו דבר.

בסוף השיחה כדאי לרשום את כל הפרטים ולפנות אל עורך דין ייעוץ משפטי לפני חקירה יסייע לכם להבין את המשמעות של כל פעולה שאתם עושים. עורך דין מנוסה יידע בהתאם למידע שתמסרו לו להעריך את רמת הסיכון ואת כיוון החקירה. 

>המידע מוגש באדיבות משרד עו"ד דויד דניאל ושות'

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אלימות במשפחה – יש מה לעשות!
סובלת מאלימות פיזית ומילולית מבעלך? הילדים סובלים מאלימות? אז דעי- יש לך מה לעשות. מערכת החוק בישראל...
קרא עוד »
דצמ 23, 2018
5 מצבים בהם תזדקקו לשירותי נוטריון
נוטריון, איש מקצוע מתחום עריכת הדין אשר מציע מענה למצבים שונים. הבה ונמנה במאמר זה חמישה מצבים בהם יש...
קרא עוד »
פבר 04, 2021
נוטריון לצרפתית – אל תהססו להשתמש בשירות הזה
המון תושבים מוצאים את עצמם בסיטואציה שבה הם צריכים חתימה של עורך דין מוסמך שבעצם יכול להתנהל גם...
קרא עוד »
אפר 28, 2020