הנחה בארנונה לעסקים – איך ולמה אפשר לקבל הנחה

רשויות מקומיות, בניגוד למה שהרבה מאוד אנשים נוטים לחשוב, אינן מתקיימות מבעלי נכסים פרטיים, קרי בעלי מבני מגורים. הם אומנם החלק העיקרי והמשמעותי ביותר ביישוב, אך רשויות מקומיות יכולות להתקיים מבחינה כלכלית אך ורק אם יש בשטחן הרבה מאוד בתי עסק, עם דגש על בתי עסק איכותיים, גדולים ועשירים. 

יש לכך מספר סיבות, ראשית, בית עסק משלם ארונה גבוהה ביותר מאשר בעל מבנה מגורים. שנית, בית עסק יוצר מקורות פרנסה עבור תושבי היישוב והסביבה, שלישית, הרבה פעמים בתי עסק יוצרים סביבה עסקית, הם מושכים עוד ועוד עסקים, וכך מאפשרים לרשות המקומית ליהנות מעוד הכנסות ועוד מקומות עבודה. 

רשויות מקומיות נמצאות בדילמה קבועה, מצד אחד הן רוצות למשוך אליהן עסקים מסוגים שונים, מצד שני, הן רוצות ליהנות מהכנסות כלכליות אופטימאליות. הדרך למשוך עסקים, בין היתר היא באמצעות הנחה בארנונה לעסקים בסדרי גודל שונים. כלומר, במקום שבית העסק ישלם את המחיר המלא שהוא אמור, נותנים הנחות שונות שיכולות להטיב עמו. 

איך אפשר לקבל הנחה בארנונה?

לפני הכל, בשביל לקבל הנחה בארנונה לעסקים, מומלץ לפנות אל עורך דין שמתמחה בתחום והוא יכול לבדוק האם בית העסק זכאי להנחות ואם כן, כיצד הוא יכול לקבל אותן. אם לא, אזי שהוא יוכל לבדוק אופציה להגיש בקשה או ערר בשביל ליהנות מהנחות מסוימות. 

הנחות יכולות לבוא לידי ביטוי בצורות שונות, בין אם זה על פי סוג העסק, כמות העובדים המועסקת בו, גיל הבעלים (למשל, בעלי עסקים מעל גיל 60 זכאים לקבל הנחה), כמו כן אפשר למצוא תוכניות ואמצעים אחרים דרכם ניתן לקבל הנחות בסדרי גודל שונים. לשם כך, יש להיעזר באנשי מקצוע שמתמחים בך, כגון עורך דין ארנונה. 

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נהיגה בשכרות על אופניים חשמליים: מה העונש?
נהיגה בשכרות של אדם שנוהג ברכב או של אדם הרוכב על אופניים חשמליים היא עבירה שהחוק מתייחס אליה באופן...
קרא עוד »
ספט 29, 2020
האם מחיקת נקודות ברישיון זה אפשרי?
שיטת הנקודות עוזרת לגורמי האכיפה להתמודד עם עברייני תנועה סדרתיים, שמבצעים עבירות באופן קבוע. השיטה...
קרא עוד »
נוב 09, 2021
באיזה סיטואציות בחיים תצטרכו שירותים נוטריונים
כל אחד שמע בשלב כזה או אחר בחייו את המילה – נוטריון, אך רובינו לא לגמרי בטוחים מהו תפקידו ומתי בכלל...
קרא עוד »
נוב 13, 2018