השכרת דירה חדשה מקבלן לשוכרים – מה חשוב שיהיה בדירה?

השאלה העולה ביחס להשכרת דירה חדשה מקבלן לשוכרים, ומה חשוב שיהיה בדירה? רלוונטית מאוד והתשובות לה עשויות בהחלט להשפיע על אופי היחסים שלכם עם השוכרים העתידיים. רכישה והשכרת דירה היא השקעה כלכלית, וככלל השקעה מומלץ לגדר ולהגן על הכסף שלכם ככל שניתן כדי שהסיכון לתשואה העתידית יפחת. 

צרו קשר עם עורך דין מקרקעין>>>

מה ההבדל בין רכישה מקבלן לרכישה מיד שנייה?

ראשית, דירת יד שנייה היא דירה שבהכרח קיימת וניתן לראותה, בעוד דירה חדשה מקבלן לעיתים נרכשת כדירה על הנייר בלבד. כיוצא בכך דירה יד שנייה מאפשרת לכם לקבל תמונה יותר מדוייקת לגבי הנכס שאתם רוכשים, וכן לדבר עם הבעלים או עדיף עם השוכרים הקודמים ולהבין יותר על האיזור ועל חוזקות וחולשות הדירה. 

לעומת זה דירה חדשה מקבלן לעיתים איננה מוכנה כאמור, מה שעשוי להקשות, אך מצד שני מדובר בנכס חדש מן הניילון, והיכולת לבקש עליו מחיר גבוה יותר בהתאם. כמו כן, תשלום מס השבח ומס הרכישה זהה בשני המצבים, ותלוי במחיר הנכס ונתוני הרוכש או הרוכשת

כדאי לקרוא על תביעה לפינוי מושכר

השכרת דירה חדשה מקבלן לשוכרים – מה חשוב שיהיה בדירה?

אם כן, עולה השאלה לגבי השכרת דירה חדשה מקבלן לשכורים – מה חשוב שיהיה בדירה? ראשית יש לבדוק מיהו הקבלן ממנו אתם רוכשים. בדיקת רקע לקבלן הינה נקודה חשובה שכן כאמור פעמים רבות הדירה נרכשת על הנייר, וחוסנו הכלכלי של קבלן מלמד על סיכוי הצלחת הפרוייקט, כמו גם עבודות קודמות שביצע. 

בנוסף, חשוב לבקש לראות את היתר הבנייה, שכן החוק קובע מפורשות שללא היתר לא ניתן לבנות, וייתכן שיעבור זמן רב בין תכנון הדירה ומכירתה לבין קבלת ההיתר ובניית הדירה בפועל. דבר העשוי לגרום לפער בין חיוב המשכנתא החודשית לכניסת הכסף מהשכרת הדירה.

יש לוודא מה כולל מחיר הדירה. אמנם זה עשוי להישמע כמו סעיף תמוהה, אך יש הרבה דברים שעשויים להתברר כלא סגורים בין הקבלן לבינכם. מע"מ כלול? מחסן? חנייה? שדרוגים כלשהם? ובקיצור, האם מה שאתם חושבים שאתם קונים הוא באמת מה שאתם קונים. 

טיפ מאיתנו

וודאו שקיבלתם אישור עקרוני מהבנק לקבלת משכנתא. לפני שתהיה רלוונטית השאלה לגבי השכרת דירה חדשה מהקבלן לשוכרים, ומה חשוב שיהיה בדירה, חשוב שתהיה דירה, ושתוכלו לעמוד בהוצאות העסקה. חתימה על הסכם רכישה מבלי אישור עקרוני מהבנק עשוי להוליד מצב רע במיוחד עבורכם בתור רוכשים, ולהשאיר אתכם חלשים במשא ומתן מול הבנק, או לחלופין להיות חסרי יכולת לעמוד בהתחייבות שלכם ולהיכנס לסכסוך משפטי. 

לסיכום, יש לעשות מספר בדיקות רקע לפני ביצוע העסקה כדי שזו תוכל לשרת את האינטרסים שלכם בצורה המיטבית. עקב גודל העסקה והחד פעמיות שלה לרוב האנשים בהחלט מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מומחים לתחום, כדי להימנע מטעויות שיכולות לעלות ביוקר. 

 

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו תמלול משפטי ומה הוא מספק למשפט
פרוטוקול משפטי הוא מסמך שנערך על ידי כתב בית המשפט, המתעד את הליכי משפט בקצרה. תמלול משפטי מספק מידע...
קרא עוד »
יונ 29, 2022
טיפים לבחירת עורך דין פלילי
לפני שאתם בוחרים בשירותיו של עורך דין פלילי, אתם צריכים לבדוק את הניסיון שלו, ההצלחה בטיפול בתיקי עבר...
קרא עוד »
יול 28, 2021
3 סיבות בגללן לא הולכים לבית משפט בלי עורך דין
להופיע מול בית משפט זה לא דבר קל. המעמד מלחיץ, יש המתנה גדולה לתוצאות, פסק הדין עלול להיות מפחיד ואף...
קרא עוד »
ספט 22, 2020