מתחתנים? מה עוד חשוב לדעת

כשזוג מחליט למסד את הקשר זאת התרגשות גדולה ויש מחשבות על עתיד משותף, ילדים, הזדקנות משותפת וחיים מלאי שמחה ואושר. בתוך כל זה, אף אחד לא מעוניין לחשוב על סיטואציות שליליות שעלולות להביא לסיומו של הקשר, אך אם אתם נכנסים לקשר עם סכום כסף או נכס הרשום על שמכם, כדאי שתעצרו רגע ותחשבו שוב. 

מהו הסכם ממון 

מהו הסכם ממון? מדובר בהסכם טרום נישואין הוא חוזה משפטי הנערך לרוב לפני הנישואין כדי להבטיח שבמקרה של פרידה, כל אחד מבני הזוג יהיה זכאי לקחת אתו את מה שהביא לתוך הנישואין. תהליך של פרידה הוא בדרך כלל קשה לשני בני הזוג והסכם ממון חוסך את הוויכוחים והסערות בנוגע לצד הכלכלי של מערכת היחסים המתפרקת. 

הסכם לפני החתונה 

הסכם טרום נישואין אפשר לערוך בכל רגע נתון בחיים, אבל חלוקת הרכוש ברורה מאוד לפני החתונה וככל שחיי הנישואין ארוכים יותר כי מטשטשת ההפרדה וקשה להעריך את ערכם של הנכסים בדיעבד. גם מההיבט הפסיכולוגי מומלץ להניח את ההסכם מאחור ולא לתת לרכוש וכסף לנהל את המערכת הזוגית. בסופו של דבר, אם זוג מצליח להגיע להסכם הוגן שנוח לשני הצדדים טרום החתונה, הרי זה מבורך ואם עלו קשיים, מחלוקות וויכוחים, מוטב להם שיצופו לפני החיים המשותפים. 

מי עורך הסכם ממון 

עורכי דין המתמחים בתחום הסכמי הממון בקיאים בהשלכות המשפטיות, בהבנת המערבולת הרגשית ומנוסים לאחר שניסחו הסכמי ממון רבים. 

חשיבות הסכם ממון 

בפרק ב של זוגיות או נישואין, הסכם ממון אינו מכסה במקרה של מוות וענייני ירושה לכן חשוב מאוד לצד הסכם הממון להסדיר גם את ענייני חלוקת הרכוש בצוואה מסודרת וחתומה על ידי עורך דין.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

כל אדם יכול לערוך צוואה. צוואה היא מסמך אשר מורה כיצד האדם מעוניין לחלק את רכושו לאחר שהוא נפטר. את הצוואה יש לערוך בנוכחותו של

קרא עוד »