מיהו מומחה מטעם בית המשפט ומה ההשפעה שלו על התיק

מומחה מטעם בית המשפט

אנשים רבים אינם מבינים עד כמה ההליך המשפטי הוא סבוך ומסובך. יש קושי אדיר להוכיח את הטענות שלנו בבית המשפט ואין זה משנה אם אנחנו מדברים על הליך פלילי או אזרחי או האם אנחנו מטעם ההגנה או מטעם התביעה. ההחלטה של בית המשפט תלויה בכל כך הרבה גורמים ואת זאת צריך לקחת בחשבון. אך עליכם להבין כי השופטים הם אנשים לכל דבר ועניין ואין להם ידע מוחלט על כל דבר ועל כל עניין בעולם. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי פעמים רבות הצדדים ידרשו להביא מומחה לבית המשפט (שניתן לאתר באתר https://www.forum-md.co.il) וזאת בכדי שהלה יסביר לבית המשפט מה בדיוק קורה בתיק. כך ניתן להביא רופא, רואה חשבון, אקטואר, פסיכולוג או כל מומחה אחר אשר יביהרו לבית המשפט את המתרחש בתיק בעיניים מקצועיות.

מדוע ניסיון הוא כל כך חשוב אצל עד מומחה?

עליכם להבין כי מומחה מטעם בית המשפט חייב להיות איכותי ומקצועי וזאת בכדי שבית המשפט יקבל את העדות שלו. עליכם גם לקחת בחשבון כי למומחה יש השפעה אדירה על התיק וזהו משהו שאתם חייבים לחשוב עליו. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי אתם צריכים לעשות כל מאמץ בכדי לשים דגש על הניסיון של העד המומחה וכי יש השפעה אדירה לוותק שלו אם אתם רוצים להבטיח כי בית המשפט יקבל את הדעה שלו. ככל שהעד יותר מנוסה כך סביר להניח כי המוניטין שלו הוא יותר טוב ועל כן אנחנו חייבים לבחור עד מנוסה כמה שיותר ולא להתפשר על נושא זה.

אל תתביישו לקרוא חוות דעת קודמות של המומחה לפני שאתם בוחרים בו

כאשר אנחנו או עורכי הדין שלנו פונים אל עד מומחה כדאי לברר עליו כמה שיותר פרטים ובפרט כיצד הוא מעיד בבית המשפט. על כן אל תתביישו לקרוא עדויות קודמות שלו ולראות כיצד הוא מתמדד עם השופט וכיצד הוא מתמודד עם חקירה נגדית וזאת בכדי להבטיח כי הוא עומד בלחצים ולא נשבר תחתיהם.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כתיבת סמינריון במשפטים
כתיבת סמינריון במשפטים היא משימה לא פשוטה. זה דורש הרבה זמן ומאמץ כדי לכתוב אחד טוב. עם זאת, בעזרת...
קרא עוד »
ספט 01, 2022
ביטוח לתמ"א 38 – כל מה שחשוב להכיר
פרויקט של תמ"א 38 הוא מיזם מורכב הן מבחינה הנדסית והן בנושא ההתנהלות עם הדיירים ועם הרשויות, כדי לקדם...
קרא עוד »
נוב 01, 2020
האם כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין לתביעות סיעוד?
בעת שאדם מעוניין להגיש תביעת סיעוד, עליו להיות מודע שאף אחד לא מחפש לשלם לו כמה שיותר. חשוב להיות...
קרא עוד »
פבר 03, 2021