מיזוג חברות

קורות חיים לעורך דין

מיזוג חברות הינו צעד שנועד להפוך שתי חברות (או יותר) לכדי חברה אחת מאוחדת. הגם שמיזוג חברות הינו צעד שאמור להיטיב את מצבה של החברה המאוחדת, יש לדעת כי לא ניתן לבצע את המיזוג מבלי לעמוד בתנאים מוקדמים ומבלי להודיע על כך לגורמים שונים. 

מחפשים עורך דין הייטק שעוסק במיזוג חברות? צרו קשר עם משרד עורכי דין עברי קרנר

מדוע חשוב להיעזר בעורך דין בתהליך של מיזוג חברות 

מיזוג חברות איננו צעד מנהלתי בלבד. יש לו השפעה אפשרית מהותית על החברות המתמזגות, על החברה הממוזגת, על הציבור הכללי, על נושים שהלוו לחברה כספים ועל בעלי עניין נוספים. במהלך המיזוג יש להביא את העניין לידיעת גורמים שונים וכן לעמוד בתנאים מוגדרים. לדוגמא, יש להצהיר כי לא קיימים נושים שקיבלו הודעה על המיזוג הצפוי והביעו התנגדות לכך. עשויה לחול חובה להוציא דיווח לממונה על ההגבלים העסקיים ולקבל את אישורו לפעולה. המיזוג צריך להתבצע על דעת הדירקטוריונים של החברות ויש להמציא לכך אסמכתא (כגון פרוטוקול אסיפה של הדירקטוריון) כמו גם אישור כי בעלי המניות קיבלו הודעה על המיזוג והתקיימה אסיפה בעניין זה. 

עורך הדין צריך להיות בקיא ובעל ניסיון רב במיזוגים ורכישות, על מנת שיוודא כי כל התהליך נעשה על פי חוק ועל פי כל הכללים הנוגעים בעניין. להשלמת הפעולה יש להוציא הודעה לרשם החברות וכן לשלם אגרה. מכיוון שמיזוג עשוי להשפיע על גורמים שונים, עסקיים ואחרים, נדרש פרסום ברבים של הליך המיזוג מבעוד מועד. מדובר בהודעה שמפורסמת בעיתונים נפוצים בישראל. אם עשויים להיות מושפעים גורמים בחו"ל, כגון נושים או בעלי מניות, יש לפרסום ידיעה גם במדינה שבה נסחרות המניות או שמצויים בעלי עניין מהותיים. עורך הדין יוודא כי מיזוג חברות מתבצע על פי תקנות הנוגעות לדבר, על פי חוק ההגבלים וחוק החברות. 

 

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין תאונות דרכים
היום כבר ברור לכולם כי עורך דין תאונות דרכים מהווה את אחד הגורמים החשובים ביותר, עבור כל אדם שהיה...
קרא עוד »
ינו 02, 2021
רשלנות רפואית במהלך לידה – 10 דברים שכדאי לדעת
רשלנות רפואית היא תופעה חמורה שעלולה לפגוש כל אחד מאתנו. וזאת כי כל פעולה רפואית מצריכה הרבה ידע, הבנה...
קרא עוד »
ינו 31, 2020
מחיקת פסקי דין
רישומי בית המשפט המופיעים באינטרנט ובגוגל, יכולים להיות מטעים או לא מדויקים. לדוגמה, הם עשויים שלא...
קרא עוד »
דצמ 06, 2022