פטור ממס הכנסה לחולי סרטן – איך זה עובד

אנשים המתמודדים עם מחלת הסרטן, מוצאים את עצמם לצערם מתמודדים עם לא מעט בעיות וקשיים שיכולים להשפיע עליהם בצורות שונות, לא רק מבחינה בריאותית כמובן. 

באופן טבעי, אנשים שמתמודדים עם מחלת הסרטן, בוודאי כשמדובר על המחלה במצב מתקדם, אינם יכולים להתפרנס בצורה סדירה כמו אדם שאיננו מתמודד עם מחלת הסרטן, ומצד שני, יש להם לא מעט הוצאות רבות אשר קשורות למחלה ולסגנון החיים שקשור בה. זה מחייב אותם להיערך לכך כלכלית, וזה מחייב אותם גם להכיר בכך שיהיו לא מעט הוצאות שהם יצטרכו להתמודד איתן, בזמן שההכנסות אינן כפי שהיו לפני שחלו במחלה. 

מדינת ישראל מחפשת דרכים כיצד לעזור להם, על מנת שהם יוכלו להתפנות ולטפל בעצמם ובמחלה. כך המדינה נוהגת לא רק עם חולי סרטן אלא גם עם אנשים שמתמודדים עם מחלות ונכויות אחרות. דוגמא לכך אנחנו יכולים לראות בהקשר של מס הכנסה. קראו על פטור ממס הכנסה לחולי סרטן.

כיצד המדינה עוזרת לחולי סרטן בכל מה שקשור למס הכנסה?

על פי החוק, אנשים שיש להם נכות של 100 אחוז או 90 אחוז במצבים מסוימים, מקבלים מהמדינה פטור מתשלום מס הכנסה, לא רק מהכנסה ישירה אלא גם עקיפה (כזו שאיננה קשורה למקום העבודה אלא הכנסות ממקורות אחרים, למשל, השכרת נכס). המשמעות היא שהמדינה איננה גובה מהם מס הכנסה והם נהנים משכר הברוטו כפי שהוא. 

מדינת ישראל גם מקלה על חולי סרטן, בכך שהם אינם נדרשים להגיע אל רשות המסים בשביל לקבל את הפטור המיוחל, אלא הם יכולים לקבל אותו באמצעות אתר האינטרנט של הרשות אונליין. זה יכול לחסוך להם את הטרחה ולהקל עליהם מבחינה פיזית ומבחינות אחרות. 

> קראו מתי מגיע פטור ממס הכנסה

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תביעת נזיקין

תביעות נזיקין הן חלק חשוב מאוד בעולם המשפט. הן מוגשות על ידי אנשים שנפגעו בתאונה. את התביעות הללו יכול להגיש כל אדם, לא רק בעל

קרא עוד »