אחוזי נכות ממשרד הביטחון – האמת מאחורי קביעת אחוזי הנכות

ישנם חיילים שהגישות תביעות נגד משרד הביטחון לקבלת אחוזי נכות, והם נתקלים בקשיים רבים, למרות מצבם הם חייבים להתעסק עם מסמכים רבים, חוות דעת רפואיות, ובואו נודה, הם גם יושבים לעיתים  מול צוות קשוח ואטום. 

הכרה בנכות

והיה ומשרד הביטחון מכיר בנכות של החייל, הוא יוזמן לוועדה רפואית, במקרים מסוימים מדובר במספר וועדות רפואיות, כל זאת בכדי לקבוע אחוזי נכות. על הוועדה לקבוע את אחוזי הנכות על פי תקנות הנכים, אלה הם למעשה מבחנים אשר מטרתם היא לקבוע מהי דרגת הנכות.

מה שונה בין וועדה של משרד הביטחון לוועדה רפואית של ביטוח לאומי?

שני הגופים מתייחסים בצורה שונה לאנשים שהוכרו כנכים. דרגות הנכות נקבעות על פי מהות הפגיעה ומהם אחוזי הנכות הרפואית. לעומת זאת, הביטוח הלאומי מתייחס גם לצד התפקודי של הנכה והאם הוא בכלל יכול לעבוד ולפרנס את עצמו.

פגיעה מורכבת

במקרים בהם מדובר בפגיעות מורכבות, יכולה הוועדה המייצגת את משרד הביטחון, לקבוע אחוזי נכות על פי כמה סעיפים.

האם אתם ממתינים לוועדה רפואית?

כאשר אתם מגיעים לוועדה הרפואית, יהיה עליכם להתמודד גם עם שאלות רבות, ובואו לא נתכחש לאמת, לעיתים משרד הביטחון טועה, ואיננו קובע אחוזי נכות כפי שזה אמור להיות.

פנייה לעו"ד מנוסה

כל נושא ועדות רפואיות משרד הביטחון גם שוחק ולא מומלץ להתמודד עם הוועדה הרפואית לבד. אם אתם רוצים לקנות לעצמכם קצת שקט נפשי, פנו לאחד מעורכי הדין המובילים בתחום, הוא לא רק יעסוק במסמכים ובירוקרטיה, הוא יודע כיצד לייצג את הלקוח שלו בוועדת הרפואית, ואכן יש הוכחות בשטח – תשעים אחוזי הצלחה מכלל התביעות.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »