עורך דין הוצאה לפועל, מתי כדאי לפנות אליו?

עורכי דין הוצאה לפועל הינם בעלי מקצוע משפטיים המתמחים בהליך של הליכי הוצאה לפועל. הם מסייעים בהגשת תביעה, תפיסת נכסים והליכים נוספים הקשורים. עורכי דין הוצאה לפועל ניתן למצוא בהמון תחומים שונים – מדיני תאגידים ועד הגנה פלילית – אך הם פועלים בעיקר למען נושים או תובעים בתביעות אזרחיות.

עורכי דין הוצאה לפועל מכונים גם "עורכי דין לגביית חובות", שכן הם מייצגים נושים ותובעים שהגישו תביעות נגד חייבים. התפקיד מתואר לעתים קרובות כדומה לזה של היועץ המשפטי לממשלה או תובע.

עורך דין הוצאה לפועל הוא עורך דין המסייע בניהול עיזבון, פירוק או הליך אחר בו מועבר רכוש מאדם אחד לאחר, למדו איך בוחרים עורך דין הוצאה לפועל. עורכי דין הוצאה לפועל מועסקים בדרך כלל על ידי מנהלי עזבון לטיפול בתהליך העברת נכסי העיזבון מבעלים אחד למשנהו. הם מסייעים בסוגיות המשפטיות המתעוררות בניהול העיזבון.

עורכי דין הוצאה לפועל גם נשכרים לעיתים על ידי נושים כאשר חייב נתבע ועליו לשלם את חובו במועד. עורך הדין בהוצאה לפועל מסייע בגביית כספים המגיעים לנושים לאחר שניתן פסק דין נגד החייב.

במה הם מתעסקים? 

משרד דרעי רייפר ושות' עורכי דין הם עורכי דין המתמחים בהיבטים המשפטיים של עסקאות עסקיות וחברות. הם עוזרים לעסקים לסגור עסקאות, לנהל משא ומתן על חוזים ולהגן על זכויות הקניין הרוחני שלהם.

עורכי דין הוצאה לפועל עובדים לעתים קרובות עם יועצי תאגידים, בנקאי השקעות ואנשי מקצוע אחרים כדי ליצור עסקה שתהיה נכונה מבחינה משפטית ורווחית עבור החברה.

עורכי דין הוצאה לפועל הם אנשי המקצוע המנהלים את הליך ההוצאה לפועל מטעם נושה. הם אחראים לתקשורת עם החייב, לקבל ולאמת מידע על נכסי החייב ולהורות על הוצאה לפועל. עורכי דין הוצאה לפועל הפכו לחלק חשוב מהחברה שלנו מכיוון שהם עוזרים לוודא שאנשים שחייבים כסף יקבלו את המגיע להם על ידי גביית חובות ואכיפת פסקי דין.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון לצרפתית
נוטריון לצרפתית הינו עורך דין, בעל המון שנות ניסיון ומעמד מיוחד. בתמהיל של המעמד שלו מותר לו לאמת...
קרא עוד »
אוק 01, 2020
סיגל כסיף
טיפול זוגי הוא משהו שכל זוג וותיק ואפילו צעיר, חייב לקחת לעצמו כדי לשפר את המערכת הזוגית שלו באופן...
קרא עוד »
מאי 06, 2022
צו מבנה מסוכן
כשמקבלים צו על מבנה מסוכן, יש להיערך לכך בהקדם כדי להימנע מבירוקרטיה שבסופה ניתן יהיה לסדר את הצו...
קרא עוד »
מאי 16, 2021