עורך דין הוצאה לפועל, מתי כדאי לפנות אליו?

עורכי דין הוצאה לפועל הינם בעלי מקצוע משפטיים המתמחים בהליך של הליכי הוצאה לפועל. הם מסייעים בהגשת תביעה, תפיסת נכסים והליכים נוספים הקשורים. עורכי דין הוצאה לפועל ניתן למצוא בהמון תחומים שונים – מדיני תאגידים ועד הגנה פלילית – אך הם פועלים בעיקר למען נושים או תובעים בתביעות אזרחיות.

עורכי דין הוצאה לפועל מכונים גם "עורכי דין לגביית חובות", שכן הם מייצגים נושים ותובעים שהגישו תביעות נגד חייבים. התפקיד מתואר לעתים קרובות כדומה לזה של היועץ המשפטי לממשלה או תובע.

עורך דין הוצאה לפועל הוא עורך דין המסייע בניהול עיזבון, פירוק או הליך אחר בו מועבר רכוש מאדם אחד לאחר, למדו איך בוחרים עורך דין הוצאה לפועל. עורכי דין הוצאה לפועל מועסקים בדרך כלל על ידי מנהלי עזבון לטיפול בתהליך העברת נכסי העיזבון מבעלים אחד למשנהו. הם מסייעים בסוגיות המשפטיות המתעוררות בניהול העיזבון.

עורכי דין הוצאה לפועל גם נשכרים לעיתים על ידי נושים כאשר חייב נתבע ועליו לשלם את חובו במועד. עורך הדין בהוצאה לפועל מסייע בגביית כספים המגיעים לנושים לאחר שניתן פסק דין נגד החייב.

במה הם מתעסקים? 

משרד דרעי רייפר ושות' עורכי דין הם עורכי דין המתמחים בהיבטים המשפטיים של עסקאות עסקיות וחברות. הם עוזרים לעסקים לסגור עסקאות, לנהל משא ומתן על חוזים ולהגן על זכויות הקניין הרוחני שלהם.

עורכי דין הוצאה לפועל עובדים לעתים קרובות עם יועצי תאגידים, בנקאי השקעות ואנשי מקצוע אחרים כדי ליצור עסקה שתהיה נכונה מבחינה משפטית ורווחית עבור החברה.

עורכי דין הוצאה לפועל הם אנשי המקצוע המנהלים את הליך ההוצאה לפועל מטעם נושה. הם אחראים לתקשורת עם החייב, לקבל ולאמת מידע על נכסי החייב ולהורות על הוצאה לפועל. עורכי דין הוצאה לפועל הפכו לחלק חשוב מהחברה שלנו מכיוון שהם עוזרים לוודא שאנשים שחייבים כסף יקבלו את המגיע להם על ידי גביית חובות ואכיפת פסקי דין.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין סכסוכי שכנים
לגור עם שכנים זה יכול להיות נחמד ולעתים נוצרות חברויות אמיתיות בין שכנים. כך למשל אפשר להפגש עם...
קרא עוד »
דצמ 10, 2022
תרגום מסמכים מעברית לאנגלית – איך לעשות את זה נכון?
תרגום מסמכים מעברית לאנגלית הוא אחת המשימות הקשות בעולם. הסיבות רבות ומגוונות. המשימה מסובכת כי יש...
קרא עוד »
ספט 05, 2022
שליחויות משפטיות
תחום המשפט הוא אחד התחומים התובעניים בעולם. היא אחראית להגנה על זכויות האדם וחלק גדול מהכלכלה. לשם כך...
קרא עוד »
יול 30, 2022