התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

כל אדם יכול לערוך צוואה. צוואה היא מסמך אשר מורה כיצד האדם מעוניין לחלק את רכושו לאחר שהוא נפטר. את הצוואה יש לערוך בנוכחותו של עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום כמו יניב אור עורך דין ונוטריוןוזאת בכדי שיהיה לה תוקף חוקי. בכדי להוציא לפועל את מה שכתוב בצוואה, לאחר שאדם הולך לעולמו יש להגיש בקשה לגביה בקשה לצו קיום צוואה רשם הירושות.

האם יש אפשרות להתנגד לקיום צוואה?

לאחר שמגישים בקשה לצו קיום צוואה אצל רשם הירושות, כל אדם שמעוניין להתנגד לקיום הצוואה יכול להגיש התנגדות לצו זה. ההתנגדות היא בעצם כתב טענות אשר יכיל את כל הטענות של האדם שמתנגד לצוואה ויפרט מדוע הוא מתנגד צוואה זאת. את ההתנגדות צריך להגיש לרשם הירושות בתוך 14 ימים מהיום שבו התפרסמה הגשת הבקשה בעיתונות וברשומות. כאשר מוגשת ההתנגדות, תיק הבקשה יועבר בצירוף ההתנגדות לבית המשפט לענייני משפחה שבו יתקיים דיון בעניין הבקשה המדוברת ובהתאם לכך תינתן הכרעה.

מי יכול להגיש התנגדות לצוואה?

בהתאם לסעיף 67 בחוק הירושה נקבע כי כל אדם שסבור כי אין לקדם את הצוואה כפי שהיא כתובה יכול להגיש התנגדות. לרוב ההתנגדויות מוגשות על ידי בני משפחה של האדם שנפטר אשר לא הוזכרו בצוואה וחושבים כי הצוואה לא נכתבה על פי דעתו המלאה של האדם או מכל סיבה אחרת. חשוב מאוד להגיש התנגדות לצוואה בצורה נכונה, תוך פרק הזמן הרלוונטי וכמובן שחשוב להגיש אותה עם נימוקים רלוונטיים. 

בכדי שההתנגדות תתקבל כדאי ללא ספק להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יסייע לכם בהגשת ההתנגדות בצורה מסודרת, מנומקת, מקצועית ואיכותית על מנת שההתנגדות תקבל את היחס הרלוונטי ותשיג את מטרותיה.

 

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תרגום מסמכים מעברית לאנגלית – איך לעשות את זה נכון?
תרגום מסמכים מעברית לאנגלית הוא אחת המשימות הקשות בעולם. הסיבות רבות ומגוונות. המשימה מסובכת כי יש...
קרא עוד »
ספט 05, 2022
תביעות ביטוח – 4 נקודות חשובות
בישראל אין אזרח שאינו מבוטח בביטוח כלשהו, בין אם מדובר בביטוח בריאות בקופות החולים השונות, בביטוח...
קרא עוד »
נוב 19, 2019
ביטול פסילה מנהלית עבירת נהיגה בשכרות
אנשים רבים נוטים לחשוב שאם המשטרה מקבלת החלטה מסוימת, אזי היא סופית ואי אפשר לבטל אותה. אך זה לא מדויק....
קרא עוד »
ספט 06, 2020