נוטריון לצרפתית – אצילות לשמה

הרבה תושבים ואזרחים מגלים שהם לפתע באמצע החיים זקוקים לשירותו של עורך דין נוטריון בעל הסמכה רשמית. זהו מצב שבו ישנה דרישה עבור הגשה של מסמכים ספציפיים לבתי המשפט לצורך עבודות לחו"ל, ויזה וגם לימודים בין היתר.

שירותי נוטריון – אתם זקוקים להם

את העליה הגדולה לישראל מצרפת כולם זוכרים. היא היתה בערך לפני עשר שנים. הסיבה המהותית לכך שיש בקשות לצורך ביצוע הליכך בירוקרטי וביקוש רך לעורך דין נוטריון היא בדיוק זו, העליה המשמעותית הזאת.

עורך דין נוטריון הוא בעצם עורך דין שעבר באופן מוצלח את המבחן הייעודי והנכסף של לשכת עורכי הדין ומשרד המשפטים ובכך הופך באופן רשמי לנוטריון המתנהל עם מסמכים ספציפיים להליכים בירוקרטיים. עורך דין שלא עבר את מבחן ההסמכה לא יוכל להיות מוסמך פורמלית להתנהל בתור עורך דין נוטריון לצרפתית ולתרגם, לנסח, לאמת ולאשר מסמכים שנדרשים בהתאם לחוק בתחום זה.

הרבה תושבים שנרשמים ללימודים בחו"ל לצורך לימודי תעודה או לימודי תואר בהן השפה הפורמלית היא צרפתית (שוויץ, בלגיה, צרפת עצמה או אפילו חלקים מקנדה) נדרשים בחובת הצגת מסמכים המתורגמים על ידי עורכי דין נוטריון. עורכי דין אשר הוסמכו באופן רשמי להתנהל כעורכי דין נוטריון לצרפתית וכך יש להם את היכולת לתרגם, לאשר, לנסחו ולאמת מסמכים מסוימים הנדרשים מבתי המשפט עבור תהליכים בירוקרטיים שונים.

כך תזהו עורך דין נוטריון

על פי החוק קובע עורך דין יכול לגשת ולעשות את בחינות ההסמכה הפורמליות עבור הפיכתו לנוטריון רק אם יש לו מעל עשר שנים של וותק בתחום עריכת הדין והמשפטים. המבחן הייעודי מטעם לשכת עורכי הדין ומטעם משרד המשפטים הוא מבחן שעל מנת לגשת אליו זהו תנאי בסיס ולמי שאין את הוותק הזה לא יוכל לעשות אותו. רק אז, אותו עורך דין המבקש להפוך לנוטירון יוכל להפוך לנוטריון ולנסח, לתרגם, לאמת ולאשר מסמכים ספציפיים הנדרשים בתהליך הבירוקרטיה להפיכה כקבילים להצגה בבתי המשפט.

ההסמכה הרשמית הזאת עבור עורך דין שהופך להתנהל גם כנוטריון הינה מאד משמעותית גם עבור הרזומה המקצועי של אותו עורך דין, וגם עבור הרחבת מערך הלקוחות המאפשר עוד הכנסה וגיוון בעיסוק המשפטי.

התשלום עבור שירות נוטריון הוא תשלום שמתבצע רק בהתאם לשירות המסוים הזה וגם כפוף לתעריף החוקי אשר נקבע על ידי לשכת עורכי הדין.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »