מה חשוב לדעת לפני רכישת דירה על הנייר?

רכישת דירה על נייר נחשבת לצעד משמעותי, בוודאי, כאשר מדובר בדירה ראשונה בחיים. משום כך, יש לתכנן את התהליך בזהירות תוך כדי התייעצות עם עורך דין מנוסה בתחום. בראש וראשונה, צריך לוודא שיש מקורות כספיים למהלך ובהתאם לה לבחור את הדירה בעלות המתאימה. הכספים לתשלומים חייבים להגיע ממקורות עצמיים, ובמידת הצורך ממשכנתאות והלוואות. כאשר יש סיוע מההורים אזי הרכישה תהיה יותר קלה. ההוצאות הן עבור הרכישה, עיצוב ושיפוץ נדרשים, המיסים מסביב, התשלומים לבעלי המקצוע המלווים ועוד.

בירור פרטים על הדירה

נושא נוסף שיש לבדוק הוא המיסוי כולל מס רכישה והדבר חשוב בעיקר כשמדובר בדירה שנייה, כי כאן חלים מיסים שונים. בעת בחירת הדירה יש לוודא שהיא מתאימה לצרכים, לטעם האישי ועוד. לאחר מכן יש צורך לוודא פרטים אודותיה ולוודא שהיא אכן תירשם בטאבו על שם הרוכשים. לפני החתימה יש לבצע בדיקות שונות. ראשית, יש צורך לברר על הקבלן הבונה את הנכס ועל המוניטין שלו. יש צורך לקבל בטוחות וערבויות לכספים הניתנים לו. הוא מחויב על פי החוק לתת אותם. 

הסכם

יש צורך לעשות בדיקות ברשות המקומית לוודא שהתכניות אכן מאושרות ואין שום חסם בירוקראטי או אחר המונע מהקבלן להתחיל לבנות ולסיים בזמן. השלב הבא הוא סיכום על המחיר, הכנת הסכם על ידי עורך דין וחתימה עליו. כאן יוכנסו סעיפים לגבי לוח זמנים לתשלומים, סעיפים הנוגעים להפרות ועוד. לפני הכניסה ניתן להזמין בדק בית כדי לוודא שהשטח הרשום בטאבו ובתכניות זהה לקיים בפועל,  שמצבה הטכני תקין וכדומה. מומלץ לקבל שירות מעורך דין בעל מוניטין בכל התהליך. עסקה כזאת כרוכה בתשלום כספים רבים וכדאי שהיא תנוהל היטב . למידע בנושא עורך דין רכישת מגרש

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
זכאות לקנאביס רפואי – אפשר לבדוק בקלות
כל עוד מדובר על זכאות לקנאביס רפואי, דעו לכם כי יהיה ניתן לבדוק זאת בצורה קלה למדי וזאת אם תבחרו לפנות...
קרא עוד »
מאי 18, 2022
אחוזי נכות ממשרד הביטחון – האמת מאחורי קביעת אחוזי הנכות
ישנם חיילים שהגישות תביעות נגד משרד הביטחון לקבלת אחוזי נכות, והם נתקלים בקשיים רבים, למרות מצבם הם...
קרא עוד »
ספט 25, 2021
מהי חוות דעת משפטית בתחום של קניין רוחני
כל המטרה של הסדרת קניין רוחני וזכויות יוצרים נועד למעשה על מת לאזן בין הצורך החשוב של עידוד יוזמות...
קרא עוד »
דצמ 06, 2018