איך מתבצע תהליך לתביעת נכות מהעבודה

איך מתבצע תהליך לתביעת נכות מהעבודה

כל עובד אשר מעוניין לתבוע את הביטוח הלאומי בדבר פגיעה במקום העבודה, צריך למלא טופס בל/211 "הודעה על פגיעה בעבודה" – בטופס עצמו ימלא הנפגע את הסיבות שבגינן הוא דורש להכיר בו כנפגע עבודה. בעת מילוי הטופס חשוב מאוד שיהיה שיתוף פעולה בין העובד ובין המעביד, כך יהיה ניתן להגדיל את הסיכויים לקבלת התביעה. 

כמובן שעל מנת שתוכלו להפוך את התהליך לידידותי יותר עבורכם, הנכם צריכים להעמיד לרשותכם עורך דין אשר מתמחה בתחום של תביעת נכות מהעבודה. עורך דין מנוסה יצליח לנתב עבורכם את הדרך, ולהסביר לכם בדיוק כיצד תוכלו להפוך את הסיכויים שעומדים לרשותכם לגדולים עוד יותר.

איך מתבצע תהליך לתביעת נכות מהעבודה?

השלב הראשון של תהליך לתביעת נכות מהעבודה הוא מילוי טופס בל/250 על ידי המעביד, בטופס המעביד מפרט את מהות הפגיעה שארעה לעובד בעת העבודה. אם המעביד איננו מעוניין למלא את הטופס מסיבה כזאת או אחרת, הנכם מתבקשים להודיע על כך למוסד לביטוח לאומי. מיד לאחר מילוי הטופס תצטרכו לגשת לרופא המשפחה על מנת שיספק לכם אבחנה ראשונית של הפגיעה ממנה הנכם סובלים.

על העובד כאמור למלא טופס בל/211 "הודעה על פגיעה בעבודה", ואת כל הטפסים יש לשלוח בצורה מסודרת למוסד לביטוח לאומי בתוך 12 חודשים מיום הפגיעה. מומלץ לצרף לטפסים הללו גם תלושי שכר אחרונים, וכל חומר רפואי שיכול לאמת את חומרת הפציעה שממנה אתם סובלים – אישורי מחלה, מכתבים מרופאים שונים וכן הלאה.

החשיבות של ליווי במקרה כזה על ידי עורך דין הוא קריטי, שכן הנכם מתבקשים למלא כמות גדולה של מסמכים ולצרף אליהם לא מעט מסמכים נוספים. עורך דין אשר מכיר את התחום על בוריו יוכל לסייע לכם ולספק לכם את כל המידע שאתם צריכים עוד בטרם פניתם אל המוסד לביטוח לאומי.

יש להדגיש כי כל מילוי לא נכון של הטפסים או כל טופס שלא יצורף לבקשה הראשונית עלול לעכב בצורה משמעותית את אישור הבקשה – ולכן אל תתפשרו על איכות איש המקצוע שילווה אתכם לאורך כל הדרך בנושא הזה.

למידע נוסף בקרו באתר https://fclaw.co.il

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין פלילי – מהו ? ובאילו מקרים שווה להיעזר בשירותיו?
עורך הדין הפלילי הינו אדם העוסק בתחום המשפטי ומעורב בתיקי משפט. מטרתו העיקרית של עורך הדין היא לסייע...
קרא עוד »
אוג 10, 2022
נוטריון לצרפתית
נוטריון לצרפתית הינו עורך דין, בעל המון שנות ניסיון ומעמד מיוחד. בתמהיל של המעמד שלו מותר לו לאמת...
קרא עוד »
אוק 01, 2020
כמה עולה יעוץ עסקי?
עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר,...
קרא עוד »
ינו 15, 2023