ביטול פסילה מנהלית עבירת נהיגה בשכרות

אנשים רבים נוטים לחשוב שאם המשטרה מקבלת החלטה מסוימת, אזי היא סופית ואי אפשר לבטל אותה. אך זה לא מדויק. כל החלטה ניתן לבטל אם יש עורך דין תעבורה מספיק טוב שיודע כיצד לעשות זאת. דוגמא טובה לכך אפשר למצוא במקרים של עבירת נהיגה בשכרות. 

לא מעט אנשים מבצעים עבירות של נהיגה בשכרות. זה נובע לעיתים מחוסר תשומת לב, מצבים בהם יוצאים עם חברים, שותים קצת, ואפילו שמרגישים בסדר גמור, הרי שאם שוטרים עוצרים לבדיקה, אז מגלים שהתוצאות הרבה יותר גבוהות מן המותר ואסור היה לעלות על הכביש. 

במקרה של נהיגה בשכרות, יכול השוטר באישור של דרג בכיר לבצע פסילה מנהלית, כלומר הוא יכול לקחת מהנהג את הרישיון שלו. באותו רגע הנהג יצטרך לחפש מישהו שיסיע אותו. הפסילה תימשך על פי החוק, בין אם זה למשך חודש או יותר. 

גם אם בשלב הנתון כשהשוטר לוקח את הרישיון, אי אפשר לעשות דבר הרי שבהמשך יהיה ניתן לבקש ביטול פסילה מנהלית וזאת ניתן בעזרת עורך דין מומחה. 

כיצד עורך דין יכול לבקש ביטול פסילה 

ראשית, הוא יכול לבון את המקרה באופן ספציפי ולראות האם השוטרים נהגו על פי חוק. כלומר, ייתכן מאוד שהם התנהלו בצורה לא חוקית כשהוחלט על הפסילה. 

שנית, הוא יכול לערער בשם הלקוח שלו על הפסילה, בטענה שאין שום סיבה לכך, שכן הנהג לא מסכן את הציבור והיתה זו עבירה חד פעמית. 

שלישית, ייתכן שיהיה אפשר לבקש ביטול על רקע כללי או רקע אחר. כלומר, אם הנהג הוא מפרנס יחיד והרכב משמש אותו לפרנסתו, אזי שאפשר לבדוק אופציה להשתמש בסיבה זו לצורך ביטול הפסילה. 

 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

כל אדם יכול לערוך צוואה. צוואה היא מסמך אשר מורה כיצד האדם מעוניין לחלק את רכושו לאחר שהוא נפטר. את הצוואה יש לערוך בנוכחותו של

קרא עוד »