הליכי גירושין בישראל וחשיבותו של גישור

בישראל החוק מחייב נישואין וגירושין רק על פי דת המתחתן ולכן אין לנו בית משפט אזרחי שבו מתנהלים נישואין וגירושין אזרחיים. במקרים של נישואין אזרחיים ונישואין שאינם יכולים להיעשות באופן דתי מנהלים הליך התרה של הברית וכל השאר חייבים לעבור הליך גירושין ברבנות. הגירושין הדתיים אינם קלים ואינם פשוטים והדיינים בבית הדין הרבני ידרשו לדעת בדיוק מהן הסיבות שבגללן מתירים את הברית הזוגית משום שלמרות שכולם רגילים לכך ששיעור הגירושין עולה עדיין יש היבטים והשלכות מבחינת הדת על מצבים כאלה וחייבים לדעת מהם. גירושין בישראל כיום הם הליך שמנהלים אותו בכמה שלבים ורצוי תמיד להגיע לזה בהסכמה ולא במחלוקת שמובילה לניהול משפט ארוך, ממושך ומייסר. אם אפשר להגיע עם בן הזוג להסכמה עוד לפני שפונים לעורך דין ומסכמים לבד מה מחלקים ומה עושים לאחר מכן מה טוב. אם לא, פונים לעזרת עו"ד לענייני משפחה כמו משרד עו"ד דליהו רונן ושות' כדי להתחיל את ההליך.

מה חשוב לדעת על גירושין?

גירושין ברבנות מתחילים על פי חוק בהליך גישור בין הצדדים. זהו חוק חדש יחסית שמנסה להקטין את עוצמת הסכסוך ולהבהיר לכל הצדדים על מה חשוב להסכים וכיצד להגיע לכך שיהיו כמה שפחות מחלוקות. אפשר בהחלט להגיע להסכם גירושין יחד ולהביא אותו לניסוח מקצועי של עורך דין על מנת להגיש אותו לאישור בבית המשפט לענייני משפחה, וכך לעבור אחר כך לסידור הגט בבית הדין הרבני לאחר שאושר על ידי שופט. זאת ללא ספק הדרך הרצויה והנוחה ביותר שחוסכת גם כאבי לב ומאפשרת לכם לחזור לניהול החיים שלכם כמה שיותר מהר, ומבלי לבזבז זמן על צבירת משקעים כבדים בזמן הגירושין. עורכי דין שתומכים בכם ישמחו לנהל למענכם תיק כזה ללא מלחמות מיותרות ולכן כשאתם בוחרים עורך דין כזה רצוי לברר אתו כל מה שנדרש כדי לשמור על זכויותיכם ועל האינטרסים שלכם בגירושין מבלי להסתבך יותר מדי.

גירושין ברבנות

הליך גירושין ברבנות שמתחיל בפתיחת תיק שם עובר כמה שלבים כאשר הדיינים ישמעו את שני הצדדים וינסו בכל זאת לכוון להשיג שלום בית אם זה אפשרי. חשוב מאוד לבוא מוכנים ולהיות בטוחים שאתם יודעים מה אתם רוצים וכיצד להציג זאת ברבנות על מנת למנוע אי הבנות והתמשכות של ההליכים. עם זאת, אנחנו יודעם שלא פעם בגלל סיבות שונות ובעיקר רגשות קשים של אחד מהצדדים או שניהם קורה לא פעם שהגירושין הופכים למאבק מר. במקרים כאלה, גירושין ברבנות יימשכו זמן רב עד הגט המיוחל.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הנחה בארנונה לעסקים – איך ולמה אפשר לקבל הנחה
רשויות מקומיות, בניגוד למה שהרבה מאוד אנשים נוטים לחשוב, אינן מתקיימות מבעלי נכסים פרטיים, קרי בעלי...
קרא עוד »
מרץ 28, 2023
מתי עושים הסכם ממון?
הסכם ממון בן זוג הוא הסכם כתוב בין בני זוג המתאר את ההתחייבויות הכספיות של כל אחד מבני הזוג ואת אופן...
קרא עוד »
אוג 21, 2022
טיפים לבחירת עו"ד צוואות
תכנון צוואה הוא דבר שמתבקש בכל גיל, בעיקר בחיים הבוגרים שבהם רוצים להסדיר את כל ענייני הירושה הנכסים...
קרא עוד »
אוק 24, 2018