מחיקת חובות בישראל

יותר ויותר אנשים מתמודדים עם חובות. הסיבה לכך היא היעדר מקומות עבודה, עליית יוקר המחיה וירידה בשכר. למרבה הצער, זה יכול להוביל למתח רב ואף לפשיטת רגל.

עם זאת, ישנן כמה דרכים חדשות שיעזרו לך לשלם את החוב, למנוע עיקול ואף יסייעו בנושא של מחיקת חובות עם חוק חדלות פירעון בישראל.

הדרכים להתמודדות

הדרך הראשונית ביותר להתמודדות עם חובות היא באמצעות ההכרה בהם. לבדוק, לבחון ולכתוב את כולם באופן מסודר , להכין תוכנית פעולה ולאחר מכן לקבל החלטות מושכלות, לבד או בעזרת איש מקצוע ולהחליט על סדר הפעולות שיוציאו את אותך מהמצב בו אתה נמצא.

במידה ואין באפשרותך כל יכולת כלכלית אתה יכול להגיש בקשה לפשיטת רגל, אתה יכול למכור נכסים, או שאתה יכול לנסות לפנות אל הוצאה לפועל, להגיע עימם להסדר תשלומים ואף לעיתים נדירות גם למחוק את החוב. זה דורש הרבה ניירת ומאמץ מצד החייב, אך אין ברירה, רק כך תוכל לצאת מהמצב אליו נקלעת.

ניהול חובות זו עבודה קשה אך בסופו של דבר שכרה בצידה

נדרש זמן, מאמץ והרבה ניירת כדי למצוא את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם החובות שלך. אבל עם עורך דין הוצאה לפועל כמו עורך דין אודי קליפי, משימה זו הופכת להרבה יותר קלה.

מקרי השימוש הנפוצים ביותר בשירותיו של עורך דין הוצאה לפועל הם בתחום ניהול החוב. הם עוזרים לאנשים למצוא פתרונות לבעיות החוב שלהם על ידי ידיעת החוקים במדינה ובחינה של הצרכים האישיים שלהם.

5 הצעדים בהם תוכל לנקוט על מנת למזער ולמחוק את החובות

חשוב להכיר את זכויותיכם בכל הנוגע לחובות ולעיקול. אם אתה מתמודד עם חובות, שקול את הצעדים הבאים:

  1. נסו לנהל משא ומתן עם המלווה או הבנק שלכם.
  2. ערכו תוכנית תשלום מול המלווה או הבנק.
  3. נסה להגיש בקשה לפשיטת רגל אם אינך יכול לנהל משא ומתן על הסכם פשרה עם המלווה או הבנק שלך, מכיוון שזה ימנע מהם לנקוט נגדך צעדים משפטיים נוספים
  4. אם אתה נאבק עם חובות ועיקול, שקול להגיש בקשה לפשיטת רגל, אך יכולות להיות לזה השלכות עתידיות
  5. שקלו לשכור עורך דין הוצאה לפועל העוסק בהסדרי חובות ומחיקת חובות בישראל שיעזור לכם במצבים אלו

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »