מהו שיתוק מוחין

שיתוק מוחין. נושא כואב מאד שחייבים להכיר בעיקר אם אתם בהריון או מתכוונים להביא ילדים לעולם. מצב פיזי זה מאופיין כהפרעה התפתחותית שחולשת על המוח וגורמת לאזור המוטרי של המוח לקשיים בהתפתחות. מי שנולד עם ההפרעה הזאת, יסבול מנזק התפתחותי קשה ובחיים קשים מאד! בעיקר בנושאי התפקוד המוטורי. שיתוק כזה מלווה גם בפגיעה באזור הגפיים ובשאר פגיעות שמעיבות על היכולת לנהל חיים תקינים ופעילים. 

מהו גיל של שיתוק מוחין? 

שיתוק כזה נפוץ בקרב תינוקות ופעוטות עד גיל 3 בעוד שנזקים בזמן התפתחות העובר/ נזקים שנגרמים בעת לידה/ לאחר הלידה ובשאר טיפולים שניתנים ליולדת או ליילוד – יכולים להוביל לשיתוק. 

ישנם מקרים של רשלנות רפואית בעת הריון או בעת לידה שהובילו לשיתוק מוחין, בעת שמצב כזה מחייב בדיקה של עורך דין העוסק ברשלנות רפואית, שיפעל כדי להוכיח את הנזק ולקבל פיצוי מתאים שיכול לסייע להורה להתמודד עם תינוק שסובל מההפרעה המוחית הקשה הזאת. 

חשוב לדעת כי שיתוק מוחי מתרחש בשיעור של 3.5 לידות מתוך 1000 לידות בממוצע. בזמן שהסיכוי להפרעה כזאת גדול יותר אצל תינוקות ממין זכר. 

מה יכול להוביל לשיתוק מוחי? 

סיטואציה כזאת יכולה להגרם בשל כמה סיבות ומספר סיטואציות, כמו בעת פגיעה מוחית של העובר בזמן שהוא נמצא ברחם אימו. לעיתים את השיתוק לא ניתן לזהות בחודשים הראשונים לחייו של התינוק, ולעיתים גורמי סיכון כמו הריון בגיל צעיר מידי, זיהומים בעת ההיריון, ומחסור בחומרים חיוניים בגופה של האם – עלולים להוביל לשיתוק מוחי. 

גם רשלנות בעת הלידה או התרשלות בעת ייעוץ של רופא במהלך ההיריון או אי הפנייה לבדיקות – יכולים לגרום לשיתוק כזה או ללידה של תינוק שנושא את המחלה. פגמים מולדים, מחסור בחמצן, מחלות כמו דלקת קרום המוח, אדמת, מחסור אספקת חמצן בעת לידה וכדומה – כולם יכולים לגרום לסיטואציה הקשה הזאת. במידה וישנו חשד לרשלנות רפואית – מומלץ לפנות לעורך דין שעוסק בתחומי רשלנות רפואית בלידה, כדי לקבל סיוע בתביעת המוסד שנחשד ברשלנות. 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »