אישור שהייה לבן זוג לא ישראלי

קורה ושני בני אדם מתאהבים ונוצר חיבור רגשי חוצה גבולות ודתות, יש מצבים ששני בני הזוג מאותה מדינה ובעלי אותה אזרחות, ויש מצבים אשר רק אחד מהם הוא אזרח ישראלי והשני הוא אזרח זר. במקרים כאלו ובמידה ואכן הקשר רציני יש צורך לדאוג לאישור שהייה עבור בן הזוג שאינו ישראלי, קבלו מידע באתר https://klain-adv.co.il.

למה צריך להסדיר אישור שהייה לבן זוג לא ישראלי

כמו במדינות רבות ברחבי העולם, אשר אינן מאפשרות לזרים להתגורר או לעבוד בתחומם ללא אישור מתאים, כך גם מדינת ישראל אשר מאפשרת שהות לפרקי זמן מוגדרים ובהתאם לאשרות מתאימות, במידה ונתפס אדם אשר שוהה בישראל בצורה לא חוקית הוא מגורש למדינת המוצא שלו. זאת בדיוק הסיבה שיש צורך להסדיר את שהייתו של בן הזוג שאינו ישראלי, כדי שלא ייווצר מצב בו הוא מגורש מישראל.

מה צריך לעשות כדי להסדיר אישור שהייה לבן זוג שאינו ישראלי

כדי להסדיר את שהותו של אדם שאינו אזרח ישראל, יש צורך להגיש בקשה מסודרת ומפורטת למשרד הפנים עבור הסדרת מעמד לבן זוג זר. לבקשה מצרפים מסמכים בהתאם לדרישות כמו למשל עדות על הקשר במידה ונערכו נישואים את תעודת הנישואין, דרכונים, מכתב המסביר ומפרט את מהות הקשר וכל הוכחה לכך שבני הזוג מנהלים חיים משותפים. בני הזוג יזומנו לראיונות והתהליך הארוך שיכול להימשך מספר שנים יקבע בסופו האם בן הזוג יקבל אישור שהייה או שלא.

האם ניתן לערער במידה והבקשה נדחית

במידה והבקשה נדחית, יכולים בני הזוג להגיש ערעור על הבקשה ובקשתם תיבדק בצורה יסודית פעם נוספת. במידה ובית הדין לעררים דוחה את הבקשה, יש אפשרות להגיש עתירה לבית המשפט. יש חשיבות רבה להיות מיוצגים ומלווים על ידי עורך דין המתמחה בתחום בכל שלבי הגשת הבקשה ואם אפשר בכל הליך הגשת הבקשה לאישור שהייה.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תביעת נזיקין

תביעות נזיקין הן חלק חשוב מאוד בעולם המשפט. הן מוגשות על ידי אנשים שנפגעו בתאונה. את התביעות הללו יכול להגיש כל אדם, לא רק בעל

קרא עוד »