איך הקורונה משפיעה על לקיחת משכנתא

עקב מגפת הקורונה, העלו הבנקים באופן משמעותי את אחוזי הריבית, כך שמי שלוקח כעת משכנתא משלם ריבית שהיא גבוהה מעט יותר מזו ששילמו הלקוחות טרם פרוץ המשבר וזאת כיוון שקיימת חוסר וודאות רבה על השלכותיה של הקורונה על משקי הבית ועל העסקים.

 

הקפאת משכנתא לכמה חודשים

עסקים רבים חדלו לפעול ולכן לבעליהם לא היו הכנסות במשך תקופה ארוכה, שכירים פוטרו או הוצאו לחל"ת וגם עבורם זו תקופה ללא הכנסות עד שיקבלו תשלומים מהמעביד או מהמוסד לביטוח לאומי. לאור חוסר הבהירות, הציעו הבנקים לבעלי המשכנתאות לא לשלם את התשלומים החודשיים במשך שלושה או ארבעה חודשים. סך כל התשלומים הללו יתווסף ליתרת המשכנתא ויחולק לאורך כל תקופת ההחזר שנותרה.

בדרך זו, הלקוחות נהנים משקט נפשי ופחות לחץ כלכלי עד שהדברים יסתדרו. החשש של הבנקים הוא שמשקי בית רבים לא יצליחו לעמוד בהחזרים ודבר זה יגרור פעולות משפטיות ואחרות. קיימת מטרה בסיסית לסייע עד שיעבור המשבר ולכן הוצעה אופציה זו. לקוחות רבים ביקשו לתת להם פרק זמן זה של גרייס.

 

צעדים כלכליים של נוטלי משכנתאות

מי שקיבל אישור למשכנתא הכוללת כמה מסלולים ומשך רק חלק מהכספים הללו, מבצע כעת משיכה של יתרת הכספים כדי שלא לספוג שינויים עקב העלאת שיעורי הריביות, אם ימתין כמה חודשים.

 

לקיחת משכנתא חדשה

מי שזקוק כעת למשכנתא עקב עסקה שביצע, מומלץ לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות אשר יעניק לו ליווי מקצועי והנחיות נכונות כדי שהעמלות והריביות יהיו בשיעורים הנמוכים ביותר.

אדם פרטי אינו מסוגל להתמודד מול הריביות שמכתיבים הבנקים ולכן חשוב להיעזר באנשים מיומנים ומנוסים אשר מוציאים את המיטב מהנציגים בבנק.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הליך גישור גירושין – איך זה עובד
אנשים רבים אינם מודעים לתהליך הנכנס לגישור גירושין. אבל כיצד הליך כזה עובד עם גישור?   גישור גירושין...
קרא עוד »
מרץ 06, 2023
אי תשלום ועד בית, למי פונים?
מתוך רשימה ארוכה מאוד של מצבים לא נעימים בחיים הללו, הרי שהחלקים המאתגרים יותר הם אלו שהוגדרו על פי...
קרא עוד »
אפר 13, 2022
אחוזי נכות ממשרד הביטחון – האמת מאחורי קביעת אחוזי הנכות
ישנם חיילים שהגישות תביעות נגד משרד הביטחון לקבלת אחוזי נכות, והם נתקלים בקשיים רבים, למרות מצבם הם...
קרא עוד »
ספט 25, 2021