איך הקורונה משפיעה על לקיחת משכנתא

עקב מגפת הקורונה, העלו הבנקים באופן משמעותי את אחוזי הריבית, כך שמי שלוקח כעת משכנתא משלם ריבית שהיא גבוהה מעט יותר מזו ששילמו הלקוחות טרם פרוץ המשבר וזאת כיוון שקיימת חוסר וודאות רבה על השלכותיה של הקורונה על משקי הבית ועל העסקים.

 

הקפאת משכנתא לכמה חודשים

עסקים רבים חדלו לפעול ולכן לבעליהם לא היו הכנסות במשך תקופה ארוכה, שכירים פוטרו או הוצאו לחל"ת וגם עבורם זו תקופה ללא הכנסות עד שיקבלו תשלומים מהמעביד או מהמוסד לביטוח לאומי. לאור חוסר הבהירות, הציעו הבנקים לבעלי המשכנתאות לא לשלם את התשלומים החודשיים במשך שלושה או ארבעה חודשים. סך כל התשלומים הללו יתווסף ליתרת המשכנתא ויחולק לאורך כל תקופת ההחזר שנותרה.

בדרך זו, הלקוחות נהנים משקט נפשי ופחות לחץ כלכלי עד שהדברים יסתדרו. החשש של הבנקים הוא שמשקי בית רבים לא יצליחו לעמוד בהחזרים ודבר זה יגרור פעולות משפטיות ואחרות. קיימת מטרה בסיסית לסייע עד שיעבור המשבר ולכן הוצעה אופציה זו. לקוחות רבים ביקשו לתת להם פרק זמן זה של גרייס.

 

צעדים כלכליים של נוטלי משכנתאות

מי שקיבל אישור למשכנתא הכוללת כמה מסלולים ומשך רק חלק מהכספים הללו, מבצע כעת משיכה של יתרת הכספים כדי שלא לספוג שינויים עקב העלאת שיעורי הריביות, אם ימתין כמה חודשים.

 

לקיחת משכנתא חדשה

מי שזקוק כעת למשכנתא עקב עסקה שביצע, מומלץ לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות אשר יעניק לו ליווי מקצועי והנחיות נכונות כדי שהעמלות והריביות יהיו בשיעורים הנמוכים ביותר.

אדם פרטי אינו מסוגל להתמודד מול הריביות שמכתיבים הבנקים ולכן חשוב להיעזר באנשים מיומנים ומנוסים אשר מוציאים את המיטב מהנציגים בבנק.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »