פיצויים לנפגעי שואה מגרמניה – פרטים על התהליך

שנים חלפו מאז מלחמת העולם השנייה, במהלך השנים נחקקו חוקים ומוסדו כללים ביחס למתן פיצויים לנפגעי שואה שעברו את מוראות השואה על בשרם, בין במדינת גרמניה ובין במדינות אירופה אחרות. מדובר על פיצויים שניתנים ליוצאי מחנות, לעובדי כפייה, למגורשים ועוד. חשוב לדעת שיש סוגים שונים של פיצויים ומענה לנפגעים ולניצולי שואה. זאת כדי לתת מענה לכל אחד שנפגע בשנות השואה על ידי העם הגרמני והנאצים. חשוב מאוד לדאוג לזכויות הללו, כיוון שהן לא ניתנות באופן יזום.

לבדוק את הזכויות שלכם ולמצות אותם

כל אחד שמוגדר כנפגע השואה חייב להיות אקטיבי על מנת למצות את הזכויות שלו מול העם הגרמני. בין היתר עליו לברר היטב את הנתונים האישיים שלו מול עורך דין מומחה, זאת במטרה לברר אילו מבין סוגי הפיצויים מתאים למקרה שלכם, והאם אתם יכולים לממש זכאויות נוספות בהתאם להתרחשויות. יש לציין כי חלו שינויים שונים במהלך השנים והחוק מתעדכן מפעם לפעם. המשמעות של הנתון הזה היא שגם מי שהגיש בקשה בעבר ולא הוכחה זכאותו, עשוי להיות זכאי לקבל פיצויים לנפגעי שואה מגרמניה לנוכח השינויים הללו.

קראו על זכויות לאלמנים של ניצולי שואה >>>

זכאויות שונות לנפגעי שואה

יש להבדיל בין זכאויות שונות שמגיע לנפגעי שואה לקבל. בין היתר מדובר על זכאויות לפי הסבל, הנזק והגירוש שהנפגע חווה. לפי המצב הכלכלי הנוכחי ויכולת ההשתכרות, המצב הרפואי ועוד. חשוב לציין כי מלבד לפיצויים כספיים זכאים ניצולי שואה לעזרה נוספת כמו עזרה משפטית, סיוע בגין הוצאות רפואיות ועוד. הפיצויים עשויים להיות כרנטה חודשית, כמענקים חד פעמיים וכן הלאה. בכל מקרה חשוב למצות היטב את הזכויות ולבדוק את הנתונים על מנת למצות את הזכויות ככל שניתן.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תביעת נזיקין

תביעות נזיקין הן חלק חשוב מאוד בעולם המשפט. הן מוגשות על ידי אנשים שנפגעו בתאונה. את התביעות הללו יכול להגיש כל אדם, לא רק בעל

קרא עוד »