מהי חוות דעת משפטית בתחום של קניין רוחני

קניין רוחני חוות דעת משפטית

כל המטרה של הסדרת קניין רוחני וזכויות יוצרים נועד למעשה על מת לאזן בין הצורך החשוב של עידוד יוזמות והמצאות מצד אנשים פרטיים, יצירת יצירות ופיתוח יוזמות על מנת שהחברה כולה תוכל ליהנות מכל אלו בצורה הטובה ביותר מול הורך לתגמל את היוצרים ואת הממציאים כאשר תוך כך יהיה להם את הזמן להפיץ את המוצר שלהם וליהנות מבלעדיות וההנאה הכלכלית תהיה רק שלהם, ללא העתקות כאשר הם יכולים לשחרר את היצירות שלהם לטובת הכלל בזמן סביר.

קניין רוחני הוא כל מוצר או פיתוח שהוא למעשה ווירטואלי. פיתוח שאין לנו את הדרך לשמור עליו ועל הייחודיות שלו תוך שאנחנו יכולים להפיץ אותו לציבור על מנת שהם ייהנו מהפיתוח של המוצר שלנו. הבעייתיות הזו תוקעת רבים מאתנו הנמנעים מלהוציא יצירות שונות לאור רק מתוך חשש כי יהיו כאלה אשר ימהרו להעתיק את הדבר אם זה לצרכים אישיים ואם זה לצרכים מסחריים.

העתקת אלבומים

אם זה לדוגמא אלבום שירים, רבים הם אלו שבמקום לרכוש את האלבום הם פשוט מעתיקים אותו. מדובר בהחלט בבעיה קשה היות וכך מפיק האלבום יוצא נפסד. הוא לא מרוויח על ההפקה והיצירה שלו ולעיתים הוא גם לא מצליח לכסות את ההשקעה. מצד שני, אם הוא לא יוציא אותה לאור אף אחד לא ייהנה ממנו וכמובן גם לא ישלם עליו. כאן בדיוק המקום של הצורך בהגנה על הקניין הרוחני שמתבצעת בסיוע של עו"ד המתמחה בתחום, בקרו באתר http://www.sivan-law.com למידע נוסף.

קניין מסחרי

לעיתים מדובר בקניין מסחרי המיועד לצורך מטרות מסחריות כאשר המתחרים ממהרים להעתיק את המוצר והם גם כן רוצים ליהנות ממנו לצורכי רווחים מסחריים. כאן מדובר בגניבה של ממש והיא משמעותית עוד יותר. במקרים מעין אלו ההפסד עשוי להיות גדול הרבה יותר. גם כאן יש צורך בהגנה על הקניין הרוחני.

במקרים מעין אלו יש צורך בקבלת ייעוץ משפטי וחוות דעת בנושא הספציפי של קניין רוחני.

בדיוק לשם כך אנחנו מציעים את השירות במשרד בוטיק המיועד לצורך כך. אנחנו מעניקים את השירות המושלם החל מהייעוץ המשפטי ועד לייצוג המלא.

קראו גם:

באיזה סיטואציות בחיים תצטרכו שירותים נוטריונים

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עו"ד לחוזים – סוגי חוזים והסכמים
עורך דין חוזים הינו עורך דין חשוב וחיוני, עבור כל מי שזקוק לסיוע בתחום החוזים וההסכמים. ניתן היום...
קרא עוד »
מרץ 22, 2021
מתי כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין הוצאת דיבה?
הוצאת דיבה - עניין רציני. זה יכול לקרות לכל אחד, אם נפגעתם מפרסום שלילי או אימרה כלשהי אשר נאמרה עליכם...
קרא עוד »
אפר 20, 2021
עורך דין להקפאת הליכים- מה תפקידו
על פי פקודת פשיטת הרגל נוסח חדש תש"ם- 1980 ועיכוב הליכים 10 תיקון מספר 3, תשנ"ו- 1996 כל בית משפט או בית דין...
קרא עוד »
אוק 27, 2021