באילו מקרים תזדקקו לשירותי נוטריון?

לפעמים, במצבים מסוימים בחיים אנו נזקקים לשירותים של עורך דין על מנת שיספק לנו שירותים משפטיים שונים. לפעמים מדובר בעניינים טכניים גרידא כמו רכישת דירה או עריכת צוואה ולפעמים במצבים של תביעה או כאשר יש צורך במיצוי זכויות מול גופים מסוימים. לצד כל אלו, פעמים רבות נזדקק דווקא לשירותיו של נוטריון מקצועי ולמרבה ההפתעה רבים כלל יודעים מהם תפקידיו של נוטריון ומתי יש צורך להיעזר בשירותיו. בואו נעשה קצת סדר וננסה להבין מתי יש צורך בשירותים מקיפים של נוטריון.

תרגום מסמכים משפטיים

בין השאר, תפקידו של הנוטריון הוא לתרגם מסמכים משפטיים, בין אם בעצמו על ידי מתן אישור של תרגום על ידי גורם שלישי. כמו שאר סמכויותיו, גם התרגום, אם הוא לא נחתם על ידי נוטריון הוא פשוט מאבד את התוקף המשפטי שלו ולכן חשוב לברר מתי בדיוק יש צורך להיעזר בשירותיו. לתושבי המרכז, אם צריך לתרגם מסמכים ניתן לפנות לנוטריון בירושלים וגם בדרום וצפון הארץ תמצאו נוטריונים מנוסים למכביר.

אישור חתימה על מסמכים

במקרים רבים, כמו בעסקאות נדל"ן למשל, הנוטריון הוא זה המוסמך לאשר חתימה על מסמך. כל עורך דין יכול להחתים את הצדדים השונים ולערוך את המסמך, אבל רק הנוטריון מוסמך לאשר שהחתימה אכן מקורית ונעשתה מרצונו החופשי של החותם.

אישור נכונות מסמך

פעמים רבות אנו עובדים עם העתקים של מסמכים המכונים "נאמן למקור". במידה ונדרש לעשות שימוש משפטי במסמכים כאלו, הנוטריון הוא זה המוסמך לאשר שהעותק אכן קביל ונאמן למסמך המקורי.

לאשר שאדם כלשהו חי

במקרים רבים לאחר שמסמך נחתם, יש צורך לוודא שאותו אדם אכן בין החיים והנוטריון הוא זה המוסמך לבחון זאת ולאשר זאת.

שירותים נוספים

לסיכום, הנוטריון מוסמך לבצע פעולות נוספות שלא כל עורך דין מן המניין מוסמך להן כמו למשל אישור נכונות של רשימת מצאי, העדה של מסמך סחיר, קבלה ואישור של תצהירים והצהרות אחרות ועוד. בכל מקרה מומלץ לברר תמיד מראש אם אכן יש לכם צורך בשירותיו השונים של הנוטריון.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

למה עורכי דין צריכים יח"צ?

למה עורכי דין צריכים יח"צ?

ישנם מצבים שבהם עורכי דין נאלצים להתמודד עם ניסיונות פגיעה בתדמית הציבורית שלהם או יחסי ציבור לא אופטימליים, והרי שבמצבים מהסוג הזה, הפתרון הטוב ביותר

קרא עוד »
נוטריון לצרפתית

נוטריון לצרפתית

נוטריון לצרפתית הינו עורך דין, בעל המון שנות ניסיון ומעמד מיוחד. בתמהיל של המעמד שלו מותר לו לאמת ולאשר חתימה, תרגום, זהות, העתק וכיוצא בזאת, 

קרא עוד »