באילו מקרים תזדקקו לשירותי נוטריון?

לפעמים, במצבים מסוימים בחיים אנו נזקקים לשירותים של עורך דין על מנת שיספק לנו שירותים משפטיים שונים. לפעמים מדובר בעניינים טכניים גרידא כמו רכישת דירה או עריכת צוואה ולפעמים במצבים של תביעה או כאשר יש צורך במיצוי זכויות מול גופים מסוימים. לצד כל אלו, פעמים רבות נזדקק דווקא לשירותיו של נוטריון מקצועי ולמרבה ההפתעה רבים כלל יודעים מהם תפקידיו של נוטריון ומתי יש צורך להיעזר בשירותיו. בואו נעשה קצת סדר וננסה להבין מתי יש צורך בשירותים מקיפים של נוטריון.

תרגום מסמכים משפטיים

בין השאר, תפקידו של הנוטריון הוא לתרגם מסמכים משפטיים, בין אם בעצמו על ידי מתן אישור של תרגום על ידי גורם שלישי. כמו שאר סמכויותיו, גם התרגום, אם הוא לא נחתם על ידי נוטריון הוא פשוט מאבד את התוקף המשפטי שלו ולכן חשוב לברר מתי בדיוק יש צורך להיעזר בשירותיו. לתושבי המרכז, אם צריך לתרגם מסמכים ניתן לפנות לנוטריון בירושלים וגם בדרום וצפון הארץ תמצאו נוטריונים מנוסים למכביר.

אישור חתימה על מסמכים

במקרים רבים, כמו בעסקאות נדל"ן למשל, הנוטריון הוא זה המוסמך לאשר חתימה על מסמך. כל עורך דין יכול להחתים את הצדדים השונים ולערוך את המסמך, אבל רק הנוטריון מוסמך לאשר שהחתימה אכן מקורית ונעשתה מרצונו החופשי של החותם.

אישור נכונות מסמך

פעמים רבות אנו עובדים עם העתקים של מסמכים המכונים "נאמן למקור". במידה ונדרש לעשות שימוש משפטי במסמכים כאלו, הנוטריון הוא זה המוסמך לאשר שהעותק אכן קביל ונאמן למסמך המקורי.

לאשר שאדם כלשהו חי

במקרים רבים לאחר שמסמך נחתם, יש צורך לוודא שאותו אדם אכן בין החיים והנוטריון הוא זה המוסמך לבחון זאת ולאשר זאת.

שירותים נוספים

לסיכום, הנוטריון מוסמך לבצע פעולות נוספות שלא כל עורך דין מן המניין מוסמך להן כמו למשל אישור נכונות של רשימת מצאי, העדה של מסמך סחיר, קבלה ואישור של תצהירים והצהרות אחרות ועוד. בכל מקרה מומלץ לברר תמיד מראש אם אכן יש לכם צורך בשירותיו השונים של הנוטריון.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייפוי כוח מתמשך

מה נותן ייפוי כוח מתמשך

אם יש פעולות שתרצו שעורך הדין יעשה בשבילכם על בסיס קבוע, כך שהן לא יידרשו התערבות שלכם בכל פעם מחדש, אז יהיה עליכם לתת ייפוי

קרא עוד »
הגשת תלונה במשטרה

הגשת תלונה במשטרה

הגשה של תלונה במשטרה היא הדרך של האזרח הפשוט לגרום למשטרת ישראל למצות את הדין עבור פורעי חוק שעשו מעשה פלילי כלפיו. המשטרה היא הגוף

קרא עוד »