מה תפקידו של עוד דיני עבודה

עורך דין דיני עבודה הינו עורך דין המתמחה בתחום דיני העבודה ודיני העבודה. הם בדרך כלל עובדים עבור חברה שהיא תאגיד או אדם ששוכר אותם כדי לייצג את האינטרסים שלהם במערכת המשפט.

עורכי דין לדיני עבודה נשכרים לרוב על ידי מעסיקים לטיפול בתיקים הנוגעים לעובדים ואיגודי עובדים, אך הם יכולים גם להישכר על ידי עובדים כדי להגן על זכויותיהם בתיקים מול מעסיקים.

עורכי דין לדיני עבודה נדרשים להיות בעלי רישיון מהמדינה בה הם עוסקים. הדרישות משתנות בהתאם למדינה אך לרוב כוללות תואר ראשון בתחום משפטי, ניסיון, עמידה בבחינה ותשלום אגרת בקשה.

עורכי דין לדיני עבודה עובדים בכל תחומי המשפט, לרבות עבודה, תעסוקה, הגירה וזכויות אזרח. לרוב מדובר בעורכי דין המתמחים בדיני עבודה או בעלי ניסיון בתחום. עורך דין דיני עבודה הוא סוג של איש מקצוע המטפל בתיקים הנוגעים לזכויות עובדים, דיני עבודה וסכסוכי עבודה.

מה עושה עורך דין דיני עבודה? 

תפקידו של עורך דין דיני עבודה הוא להגן על זכויות העובדים על ידי הבטחת כי הם לא מנוצלים או מתנהלים בצורה בלתי הוגנת. עורכי דין לדיני עבודה הם האנשים המטפלים בסכסוכים משפטיים בין עובדים למעסיקים ומפקחים על סוגיות במקום העבודה. לעתים קרובות הם נתפסים כאיש הקשר העיקרי לשאלות על דיני עבודה.

יש ביקוש רב לעורכי דין אלו מכיוון שהם עוזרים לחברות להימנע מהפרות עבודה ותביעות משפטיות. עורכי דין לדיני עבודה מסייעים גם בנושאים הקשורים לעובדים כגון אפליה, הטרדה וכו'.

עורכי דין לדיני עבודה הם האנשים שעוזרים למעסיקים בבעיות דיני עבודה. הם עוזרים בכל דבר, החל בעריכת חוזי עבודה ועד ייצוג מעסיקים בבית המשפט. עורך הדין יכול לייצג את העובד גם במקרה של אפליה, הטרדה או פיטורין שלא כדין. תפקידו של עורך הדין לדאוג לכך שיינתן לעובד ייצוג הולם ושזכויותיו מוגנות.

קראו על ייצוג בבית הדין לעבודה >>>

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורכי דין בענייני התחדשות עירונית
התחדשות עירונית היא שם של תכנית אשר מטרתה הינה לאפשר לבצע בנייה מחודשת באזורים ישנים. המטרה הינה...
קרא עוד »
אוג 24, 2020
פיצויים לנפגעי שואה מגרמניה – פרטים על התהליך
שנים חלפו מאז מלחמת העולם השנייה, במהלך השנים נחקקו חוקים ומוסדו כללים ביחס למתן פיצויים לנפגעי שואה...
קרא עוד »
ינו 30, 2022
3 סיבות בגללן לא הולכים לבית משפט בלי עורך דין
להופיע מול בית משפט זה לא דבר קל. המעמד מלחיץ, יש המתנה גדולה לתוצאות, פסק הדין עלול להיות מפחיד ואף...
קרא עוד »
ספט 22, 2020