חקירת מס: עשה ואל תעשה

אין ספק כי מי ש"זכה" לקבל הזמנה לחקירת מס, מרגיש מגוון רחב של רגשות, החל מלחץ, סטרס, פחד, חרדה וכדומה. במקרים כאלו, חשוב לקחת נשימה עמוקה ומיד לאחר מכן לפנות לעורך דין מקצועי ומיומן שמתמחה בתחום עבירות מס הכנסה. אף אחד לא מרגיש בנוח להיחקר על ידי רשויות המס, אך חשוב להיות מוכן לכך בכל אספקט אפשרי. רק עורך דין שמתמחה בתחום המיסוי, יוכל לספק לכם תשובות לכל השאלות, כולל הכנה לקראת החקירה וטיפים כיצד לנהוג במצבים מסוימים שעלולים להתפתח במהלך החקירה. זוהי ללא ספק הדרך הנכונה ביותר להתמודד עם המצב, היות ומי שלא יגיע מוכן לחקירה, עלול לצמצם בצורה משמעותית את הסיכוי שלו לצאת ממנה בשלום. 

חקירת מס – כיצד לנהוג וממה להימנע?

השלב הראשון הוא כמובן להבין מהם החשדות העומדים נגדכם, על מנת להחליט באיזו אסטרטגיה לבחור וכיצד להתגונן. ברוב הפעמים, מדובר על כסף שחור, אי דיווח מדויק על רמת ההכנסה, הפקה של חשבוניות פיקטיביות וניכוי לא תקין של תשומות. לכן בכל אחד מהמקרים הנ"ל, חשוב להתכונן לקראת החקירה ולהגיע אליה מוכנים מכל היבט אפשרי. יש להביא את כל ההוכחות האפשריות, כולל תדפיסי בנק, אישורי הפקדה, דוחות אשראי וכדומה. החוכמה היא להגיע מוכנים ולהקפיד על עבודה יסודית ומאורגנת, על מנת להתמודד עם ההאשמות העומדות נגדכם. אחת הנקודות החשובות ביותר, היא להימנע מהשמדת ראיות, היות והעונש על כך יכול להיות חמור יותר, מהעונש המקורי. חשוב לומר את האמת ולהימנע משקרים, אחרת אתם עלולים להיות מואשמים בשיבוש חקירה, קראו בהרחבה.. חשוב להגיע מוכנים עם כל התשובות המתאימות, היות והימנעות מתשובות רק תאריך ותסבך את החקירה. לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין, לדבוק בגרסה שלכם ולעולם לא לשנות אותה, בשום תנאי ותחת שום לחץ. כמו כן, חשוב לא לחתום על שום מסמך ובטח שלא על הודאה באשמה, ללא אישור עורך הדין שלכם.

לסיכום, חקירת מס היא עניין רציני שעלול להוביל לעבירות פליליות. לכן חשוב לתת לה את החשיבות המתאימה, לערב את עורך הדין המקצועי ביותר, ובשום אופן לא לזלזל במצב.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »