היתרונות והחסרונות של הסדר מותנה בצבא

צבא הוא ארגון גדול עם הרבה משימות ואחריות שונות. הוא נועד להגן על מדינה או קבוצות של אנשים, להסדיר תהליכים ממשלתיים וישנם תפקידים רבים ושונים למעצבים בצבא, כגון: הגנה טריטוריאלית, תכנון מהלכים צבאיים, אספקת חימוש וציוד לחיילים, כתיבת מדריכים למערכות נשק, כתיבת מדריכים לחיילים.

הצבא הוא אחד הארגונים המורכבים בעולם. יש לו מספר עצום של משימות ואחריות שונות. לצבא יש היררכיה מאוד קפדנית וזה מקשה על לעיתים על מי שמשרת בו. בשל כך ניתן למצוא לא מעט בעיות עמן מתמודדים חיילים, החל מעריקות עד עבירות שונות כמו סמים, עבירות מין, ועוד. 

צה"ל אינו יוצא דופן מכל גוף ממשלתי וכמו המשטרה יש לו כללים החלים על חיילים וחיילות. מי שעומד בפני כתב אישום או שהוגש נגדו כתב אישום, יוכל באמצעות עו"ד צבאי להגיע להסדר מותנה בצבא. מדובר בהקפאה של תהליכים או הסדר שעל החייל או החיילים לעמוד בהם כדי לא להכנס למאסר. יש הסדרים שגורסים כי במידה והנאשם עמד בתנאים – התיק נגדו יסגר וימחקו כל האישומים נגדו או הרישומים. אבל כדי להשיג הסכם כזה, שיכול להביא את הבשורה – צריך עורך דין צבאי. 

מדוע חשוב לפנות לעו"ד צבאי עבור הסדר מותנה?

עורך דין צבאי צריך לכתוב צו או מכתב שעשוי לדרוש סידור מחדש מסובך של מילים, משפטים ופסקאות. לפעמים תהליך זה יכול לקחת זמן רב, במיוחד כאשר אתה צריך להתמודד עם מספר מסמכים או סוגים שונים של מסמכים. עו"ד צבאי יוכל לנהל משא ומתן עם בית הדין הצבאי וגם להסביר לכם מהם החסרונות של הסכם כזה כמו התחייבות לתנאים למשך זמן רב, הודאה באשמה גם אם אינכם אשמים ושאר חסרונות שעלולים להתלוות להסכם זה. 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תביעת נזיקין

תביעות נזיקין הן חלק חשוב מאוד בעולם המשפט. הן מוגשות על ידי אנשים שנפגעו בתאונה. את התביעות הללו יכול להגיש כל אדם, לא רק בעל

קרא עוד »