היתרונות והחסרונות של הסדר מותנה בצבא

צבא הוא ארגון גדול עם הרבה משימות ואחריות שונות. הוא נועד להגן על מדינה או קבוצות של אנשים, להסדיר תהליכים ממשלתיים וישנם תפקידים רבים ושונים למעצבים בצבא, כגון: הגנה טריטוריאלית, תכנון מהלכים צבאיים, אספקת חימוש וציוד לחיילים, כתיבת מדריכים למערכות נשק, כתיבת מדריכים לחיילים.

הצבא הוא אחד הארגונים המורכבים בעולם. יש לו מספר עצום של משימות ואחריות שונות. לצבא יש היררכיה מאוד קפדנית וזה מקשה על לעיתים על מי שמשרת בו. בשל כך ניתן למצוא לא מעט בעיות עמן מתמודדים חיילים, החל מעריקות עד עבירות שונות כמו סמים, עבירות מין, ועוד. 

צה"ל אינו יוצא דופן מכל גוף ממשלתי וכמו המשטרה יש לו כללים החלים על חיילים וחיילות. מי שעומד בפני כתב אישום או שהוגש נגדו כתב אישום, יוכל באמצעות עו"ד צבאי להגיע להסדר מותנה בצבא. מדובר בהקפאה של תהליכים או הסדר שעל החייל או החיילים לעמוד בהם כדי לא להכנס למאסר. יש הסדרים שגורסים כי במידה והנאשם עמד בתנאים – התיק נגדו יסגר וימחקו כל האישומים נגדו או הרישומים. אבל כדי להשיג הסכם כזה, שיכול להביא את הבשורה – צריך עורך דין צבאי. 

מדוע חשוב לפנות לעו"ד צבאי עבור הסדר מותנה?

עורך דין צבאי צריך לכתוב צו או מכתב שעשוי לדרוש סידור מחדש מסובך של מילים, משפטים ופסקאות. לפעמים תהליך זה יכול לקחת זמן רב, במיוחד כאשר אתה צריך להתמודד עם מספר מסמכים או סוגים שונים של מסמכים. עו"ד צבאי יוכל לנהל משא ומתן עם בית הדין הצבאי וגם להסביר לכם מהם החסרונות של הסכם כזה כמו התחייבות לתנאים למשך זמן רב, הודאה באשמה גם אם אינכם אשמים ושאר חסרונות שעלולים להתלוות להסכם זה. 

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מסחר במטבע דיגיטלי – כל מה שצריך לדעת
מה זה מטבע דיגיטלי? קודם כל חשוב מאוד להבין מה זה בכלל מטבע דיגיטלי ומה הייעוד שלו לפני שנבין...
קרא עוד »
אוג 01, 2021
מה חשוב לדעת לפני שמחדשים רישיון רכב?
כל בעל רכב אשר רוצה לנהוג כחוק ברכבו, חייב להחזיק ברשותו רישיון רכב תקף. מדי שנה הוא מתבקש לחדש אותו....
קרא עוד »
ספט 01, 2020
המדריך המהיר להגשת בקשה להחזר מס
אזרחים רבים בארץ זכאים לקבל החזר מס. מדוע נוצר מצב כזה? ההסבר פשוט. חבות המס מוטלת על כל אזרח בישראל...
קרא עוד »
ינו 12, 2021