פירוק חברה כמה דברים שחשוב לדעת

פירוק חברה

חברה בע"מ  (תאגיד) שראשי התיבות שלה משמעותם: חברה בערבון מוגבל, היא ארגון של קבוצת אנשים שיש להם כוונה משותפת, עסקית וכלכלית. 'חברה' על פי מדינת ישראל נועדה בדרך כלל עבור עשיית רווחים ועליה להכיל מספר אלמנטים כדי להיקרא 'חברה בע"מ' על פי חוקי המדינה. 

אם אתם חלק מתאגיד כזה ואתם עומדים בפני פירוק, חשוב שתדעו כמה דברים על הנושא: 

על פי ההגדרה המשפטית חברה בע"מ היא ישות משפטית שעומדת בפני עצמה. לכן פירוק שלה יתרחש בשתי דרכים שונות, שהאחת היא פירוק מרצון והשנייה נוגעת לפירוק חברה ע"י בית המשפט. הפירוק יעשה בהתאם להוראות פקודת החברות, ואם מדובר בפירוק מרצון בהתאם לחוק – ניתן לפרק חברה בהליך מקוצר, זאת כאשר יש אדם אחד בחברה שהוא הדירקטור שלה והוא בעל המניות. 

לעיתים פירוק חברה יתרחש בהתאם לפירעון החובות שלה, בזמן שימונה לחברה מפרק שיבצע את הפעולות הדרושות לסגירתה. יש מקרים שלחברה אין כושר פירעון של חובותיה. במקרים כאלה חשוב לכנס אסיפת נושים ולאחר מכן לפרק את החברה ולשלם את חובותיה תוך סגירה סופית של החברה. הפעולה מתבצעת בדרך כלל באסיפה כללית שבה מוצגים דוחות שמטרתם לשקף את מצב הפירוק ואת גובה החובות הנותרים. 

סיוע של מומחים בפירוק חברות

אם אתם נמצאים בתהליכי פירוק, חשוב שילווה אתכם עורך דין מומחה מהאתר http://www.evyatarlaw.co.il, כדי שתוכלו לבצע את התהליך על הצד הנכון והאפקטיבי ביותר. באמצעות עורך הדין – תוכלו לקבל ליווי, ייעוץ וייצוג מול כל הגופים או מול כלל הגורמים המעורבים בתהליך. 

לסיכום, אם יש לכם חברה בע"מ שאתם צריכים לפרק, מוטב לעשות זה בתהליכים קצרים ובאמצעות סיוע של אנשי המקצוע המומחים בפירוק חברות/ ארגונים ושאר גופים מסחריים.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סיגל כסיף
טיפול זוגי הוא משהו שכל זוג וותיק ואפילו צעיר, חייב לקחת לעצמו כדי לשפר את המערכת הזוגית שלו באופן...
קרא עוד »
מאי 06, 2022
סימולטור חוק המזומן, למה הוא משמש?
חוק המזומנים הוא חוק המסדיר את כמות המזומנים שאדם או עסק יכול לשלם. מטרת חוק המזומנים היא למנוע הלבנת...
קרא עוד »
ינו 28, 2023
שיפוץ או שיקום? 10 יתרונות (וכמה מלכודות) שכדאי להכיר לפני שמתחילים
שיקום נזקים הוא לא סתם שיפוץ. זה תהליך מורכב ורגיש, שיכול להפוך לסיוט אם לא מתכננים אותו נכון. אבל...
קרא עוד »
יול 20, 2024