פירוק חברה כמה דברים שחשוב לדעת

חברה בע"מ  (תאגיד) שראשי התיבות שלה משמעותם: חברה בערבון מוגבל, היא ארגון של קבוצת אנשים שיש להם כוונה משותפת, עסקית וכלכלית. 'חברה' על פי מדינת ישראל נועדה בדרך כלל עבור עשיית רווחים ועליה להכיל מספר אלמנטים כדי להיקרא 'חברה בע"מ' על פי חוקי המדינה. 

אם אתם חלק מתאגיד כזה ואתם עומדים בפני פירוק, חשוב שתדעו כמה דברים על הנושא: 

על פי ההגדרה המשפטית חברה בע"מ היא ישות משפטית שעומדת בפני עצמה. לכן פירוק שלה יתרחש בשתי דרכים שונות, שהאחת היא פירוק מרצון והשנייה נוגעת לפירוק חברה ע"י בית המשפט. הפירוק יעשה בהתאם להוראות פקודת החברות, ואם מדובר בפירוק מרצון בהתאם לחוק – ניתן לפרק חברה בהליך מקוצר, זאת כאשר יש אדם אחד בחברה שהוא הדירקטור שלה והוא בעל המניות. 

לעיתים פירוק חברה יתרחש בהתאם לפירעון החובות שלה, בזמן שימונה לחברה מפרק שיבצע את הפעולות הדרושות לסגירתה. יש מקרים שלחברה אין כושר פירעון של חובותיה. במקרים כאלה חשוב לכנס אסיפת נושים ולאחר מכן לפרק את החברה ולשלם את חובותיה תוך סגירה סופית של החברה. הפעולה מתבצעת בדרך כלל באסיפה כללית שבה מוצגים דוחות שמטרתם לשקף את מצב הפירוק ואת גובה החובות הנותרים. 

סיוע של מומחים בפירוק חברות

אם אתם נמצאים בתהליכי פירוק, חשוב שילווה אתכם עורך דין מומחה מהאתר http://www.evyatarlaw.co.il, כדי שתוכלו לבצע את התהליך על הצד הנכון והאפקטיבי ביותר. באמצעות עורך הדין – תוכלו לקבל ליווי, ייעוץ וייצוג מול כל הגופים או מול כלל הגורמים המעורבים בתהליך. 

לסיכום, אם יש לכם חברה בע"מ שאתם צריכים לפרק, מוטב לעשות זה בתהליכים קצרים ובאמצעות סיוע של אנשי המקצוע המומחים בפירוק חברות/ ארגונים ושאר גופים מסחריים.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

כל אדם יכול לערוך צוואה. צוואה היא מסמך אשר מורה כיצד האדם מעוניין לחלק את רכושו לאחר שהוא נפטר. את הצוואה יש לערוך בנוכחותו של

קרא עוד »