מה זה עורך דין למרב"ד?

אנשים נוטים לחשוב שעבודתו של עורך דין תעבורה מסתכמת בדיונים בבתי משפט על נהגים שעברו עבירות תעבורה שונות, כמו נהיגה בשכרות, תחת השפעת סמים ועוד. אך כדאי לדעת שעורכי דין לענייני תעבורה נתקלים לעיתים במקרים בהם הם צריכים להתייצב בפני גופים ממשלתיים שונים. אחד מהם הוא המכון הרפואי לבטיחות בדרכים או בקיצור המרב"ד.

בדרך כלל, ישנם עורכי דין תעבורה שמעדיפים לעסוק רק בעניין זה ולא בשאר ענייני תעבורה. זאת מכיוון שעניין זה דורש התמחות מיוחדת ומקצועית. אינו דומה דיון בבתי משפט לדיון במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

עורך דין למרב"ד עוסק בסוגיות שאמנם קשורות לתעבורה ובטיחות בדרכים, אך עם זאת, הוא גם צריך להתמצא בכל חוקי התעבורה הקשורים לבריאותו של הנהג וכשירותו לנהוג.

הצורך בעורך דין למרב"ד הוא בדרך כלל, כאשר רישיונו של אדם נפסל או נמצא בסיכון עקב גילו המתבגר, מצבו הרפואי ועוד.

עורך דין מומלץ

כאשר רישיונו של אדם נפסל או נמצא בסיכון בעקבות הסיבות האמורות, עליו להתייצב בפני ועדה מיוחדת של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. שם ייקבע גורלו. החכם עיניו בראשו ונהג שזומן לדיון בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עליו לשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי ומומחה העוסק בכך.

נקודה חשובה שיש לשים לב אליה כאשר אתם מחפשים עורך דין למרב"ד היא עניין התמחותו ומקצועיותו ואני אסביר: בדרך כלל עורך דין תעבורה עוסק בשלל עניינים השורים לתעבורה. החל מפסילת רישיון מסיבות שונות, כמו עבירות תנועה רבות מידי, נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים וכדומה.

לעומת זאת, עורך דין למרב"ד צריך להתעסק בתחום מעט שונה. לכן כדאי לפנות לעורך דין שעוסק רק בתחום זה והתמחה בו.

למידע נוסף בנושא, אתם מזומנים לפנות אל עורך דין תעבורה דנה דוד

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תביעת נזיקין

תביעות נזיקין הן חלק חשוב מאוד בעולם המשפט. הן מוגשות על ידי אנשים שנפגעו בתאונה. את התביעות הללו יכול להגיש כל אדם, לא רק בעל

קרא עוד »