עורכי דין צוואות

עורכי דין צוואות

צוואה, היא מסמך משפטי המפרט את רצונכם בנוגע לחלוקת רכוש וטיפול בילדים קטינים לאחר מותו של אדם. אדם ללא צוואה, יתכן והמשאלות הללו לא יבוצעו. יתר על כן, היורשים, עלולים להיאלץ להשקיע זמן נוסף, כסף ואנרגיה רגשית בכדי ליישב עניינים אלו לאחר המוות.

עורכי דין צוואות 

הצוואות יכולות להיות שונות ביעילותן, תלוי בסוג שלהן, אם כי ככל הנראה שום מסמך לא יפתור כל בעיה שתתעורר לאחר מותו של אדם. הנה מה שאתם צריכים לדעת על מסמכים חיוניים אלה. ומתי נחוץ לפנות אל עורכי דין צוואות.

מה מכסה צוואה? 

צוואה, מאפשרת לכם לכוון, בעיקר, כיצד לחלק את חפציו של אדם שנפטר – כמו יתרות בנק, רכוש או רכוש יקר ערך מסוים. אם יש לכם עסק או השקעות, הצוואה שלכם יכולה לציין מי יקבל את הנכסים האלה ומתי.

צוואה גם מאפשרת לכם להפנות נכסים שהשאיר הנפטר לארגוני צדקה על פי בחירתכם. באופן דומה, אם ברצונכם להשאיר נכסים למוסד מסוים או לארגון צדקה כזה או אחר, צוואה יכולה להבטיח כי רצונו של הנפטר תתבצע.

נכסים וצוואות 

בעוד שבדרך כלל הצוואות עוסקות בחלק הארי של הנכסים, חלקן אינן מכוסות בהוראותיהן ממש. מחדלים אלה כוללים תשלומים מפוליסת ביטוח החיים של המוריש. 

מכיוון שהמדיניות ציינה מיהם הנהנים מירושה ויישום צוואה, אותם אנשים יקבלו את התמורה כל כך. הדבר יחול, ככל הנראה, על כל חשבונות השקעה שמוגדרים כ "העברה לאחר המוות".

צוואה ורכוש הנפטר 

ייתכן שהצוואה לא תציע ותיתן את המילה האחרונה על אופן הטיפול בנכסים שהיו בבעלות משותפת במסגרת נישואין. ברוב המדינות, יש חוק רכוש משותף או רכוש קהילתי המונעים מאנשים להתנער מהבני זוג.

אם צוואה מקצה לבן הזוג שנותר בחיים חלק קטן יותר מנכסים כאלה וממה שקובע החוק במדינה, שהוא בדרך כלל בין 30% ל- 50%, בית משפט רשאי לעקוף את הצוואה.

בנוסף להפניית הנכסים של הנפטר, צוואה קובעת את העדפותיו של הנפטר, כמו למי הוא רוצה  לתת את הסמכויות על מה שהשאיר אחריו, ולהיות אפוטרופוס על ילדיו.

קראו מהו חוק המתנה

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון לצרפתית
נוטריון לצרפתית הינו עורך דין, בעל המון שנות ניסיון ומעמד מיוחד. בתמהיל של המעמד שלו מותר לו לאמת...
קרא עוד »
אוק 01, 2020
מיזוג חברות
מיזוג חברות הינו צעד שנועד להפוך שתי חברות (או יותר) לכדי חברה אחת מאוחדת. הגם שמיזוג חברות הינו צעד...
קרא עוד »
אוג 10, 2021
צוואת וירושות – למה חשוב לפנות לעורך דין?
אחד הנושאים הרגישים והחשובים ביותר שעומדים ביחסים בתוך המשפחה, זה כל מה שקשור לצוואות וירושות. גם אם...
קרא עוד »
נוב 03, 2020