עורכי דין צוואות

עורכי דין צוואות

צוואה, היא מסמך משפטי המפרט את רצונכם בנוגע לחלוקת רכוש וטיפול בילדים קטינים לאחר מותו של אדם. אדם ללא צוואה, יתכן והמשאלות הללו לא יבוצעו. יתר על כן, היורשים, עלולים להיאלץ להשקיע זמן נוסף, כסף ואנרגיה רגשית בכדי ליישב עניינים אלו לאחר המוות.

עורכי דין צוואות 

הצוואות יכולות להיות שונות ביעילותן, תלוי בסוג שלהן, אם כי ככל הנראה שום מסמך לא יפתור כל בעיה שתתעורר לאחר מותו של אדם. הנה מה שאתם צריכים לדעת על מסמכים חיוניים אלה. ומתי נחוץ לפנות אל עורכי דין צוואות.

מה מכסה צוואה? 

צוואה, מאפשרת לכם לכוון, בעיקר, כיצד לחלק את חפציו של אדם שנפטר – כמו יתרות בנק, רכוש או רכוש יקר ערך מסוים. אם יש לכם עסק או השקעות, הצוואה שלכם יכולה לציין מי יקבל את הנכסים האלה ומתי.

צוואה גם מאפשרת לכם להפנות נכסים שהשאיר הנפטר לארגוני צדקה על פי בחירתכם. באופן דומה, אם ברצונכם להשאיר נכסים למוסד מסוים או לארגון צדקה כזה או אחר, צוואה יכולה להבטיח כי רצונו של הנפטר תתבצע.

נכסים וצוואות 

בעוד שבדרך כלל הצוואות עוסקות בחלק הארי של הנכסים, חלקן אינן מכוסות בהוראותיהן ממש. מחדלים אלה כוללים תשלומים מפוליסת ביטוח החיים של המוריש. 

מכיוון שהמדיניות ציינה מיהם הנהנים מירושה ויישום צוואה, אותם אנשים יקבלו את התמורה כל כך. הדבר יחול, ככל הנראה, על כל חשבונות השקעה שמוגדרים כ "העברה לאחר המוות".

צוואה ורכוש הנפטר 

ייתכן שהצוואה לא תציע ותיתן את המילה האחרונה על אופן הטיפול בנכסים שהיו בבעלות משותפת במסגרת נישואין. ברוב המדינות, יש חוק רכוש משותף או רכוש קהילתי המונעים מאנשים להתנער מהבני זוג.

אם צוואה מקצה לבן הזוג שנותר בחיים חלק קטן יותר מנכסים כאלה וממה שקובע החוק במדינה, שהוא בדרך כלל בין 30% ל- 50%, בית משפט רשאי לעקוף את הצוואה.

בנוסף להפניית הנכסים של הנפטר, צוואה קובעת את העדפותיו של הנפטר, כמו למי הוא רוצה  לתת את הסמכויות על מה שהשאיר אחריו, ולהיות אפוטרופוס על ילדיו.

קראו מהו חוק המתנה

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
זקוקים למדריך וכמה טיפים מעורך דין משרד הביטחון ? כנסו וכך גם תקלו על עצמכם את תהליך התביעה
הרבה מאוד אנשים, בפרט חיילים צעירים, אשר מוציאים את עצמם במצב בו הם צריכים להגיש תביעה נגד צהל נגד...
קרא עוד »
ינו 30, 2021
באילו מקרים כדאי לשקול ייפוי כוח מתמשך
בשנים האחרונות עולה המודעות לייפוי כוח. מהו ייפוי כוח? מדובר בהרשאה משפטית הניתנת בתהליך מסודר לבא...
קרא עוד »
נוב 30, 2020
עורך דין להקפאת הליכים- מה תפקידו
על פי פקודת פשיטת הרגל נוסח חדש תש"ם- 1980 ועיכוב הליכים 10 תיקון מספר 3, תשנ"ו- 1996 כל בית משפט או בית דין...
קרא עוד »
אוק 27, 2021