ייעוץ ראשוני חינם עם עורך דין פלילי

כשאנחנו נדרשים לשירותיו של עורך דין פלילי, על פניו הדבר הראשון שאנו צריכים לעשות זה לפנות לעו"ד ולשכור את שירותיו. כך בדרך כלל נהוג לעשות, לא רק עם עורכי דין או עורכי דין בתחום הפלילי, אלא בכלל עם בעלי מקצוע שאנחנו צריכים את שירותיהם. 

אך זה לא מדויק לגמרי. ישנם מקרים בהם אנחנו יכולים לקבל ייעוץ ראשוני בחינם, בשביל לדעת לאן בדיוק נושבת הרוח, מה בדיוק עומד לרשותנו ואיך הצד השני יכול לעזור לנו. כך נוהגים לא פעם עורכי דין בתחום הפלילי. הרעיון הוא, שאנחנו נוכל לקבל ייעוץ ברמה מסוימת מתוך כוונה להחליט האם עורך דין זה יכול לייצג אותנו כפי שאנחנו רוצים. כך אנחנו גם נדע לאן לכוון, קרי לאיזה סוג עורך דין עלינו לפנות ומה אנחנו יכולים לצפות. 

עורך דין פלילי ייעוץ חינם יכול לעזור לנו להבין טוב יותר מה מצבנו ואיך עלינו לנהוג. אנחנו יכולים הרבה פעמים לדעת על פי הייעוץ הראשוני, האם שווה לנו להילחם על חפותנו או שמא מוטב שנודה באשמה ולקבל עונש מופחת. 

איך מקבלים ייעוץ ראשוני חינם?

לא כל עורך דין פלילי נותן ייעוץ ראשוני חינם. כמובן שלא כל עורך דין מחויב לכך. אנחנו צריכים לבחון היטב מי מספק את הייעוץ וכמובן מה זה אומר לגבי ההמשך. יכול להיות שהייעוץ הראשוני הוא חינם אך עלינו להתחייב לתנאים מסוימים בעתיד. 

בכל מקרה, חשוב להשתמש בכלי זה בשביל להבין איפה אנחנו נמצאים וכיצד עלינו לנהוג. בצורה כזו אנחנו נוכל לדעת איך להתקדם הלאה, בין אם זה בקשר עם עורך דין ובין אם זה בהיבטים אחרים שיכולים להשפיע עלינו כך או אחרת. 

 

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי חוות דעת משפטית בתחום של קניין רוחני
כל המטרה של הסדרת קניין רוחני וזכויות יוצרים נועד למעשה על מת לאזן בין הצורך החשוב של עידוד יוזמות...
קרא עוד »
דצמ 06, 2018
החשיבות של עורך דין לדור שני לניצולי שואה בקבלת הזכויות מגרמניה
הורים שלכם היו ניצולי שואה? אמא או אבא סיפרו סיפורים שלא היה לכם קל להכיל? חייכם הושפעו מהוריכם...
קרא עוד »
מאי 02, 2023
ניווט הורות: חשיפת היסודות של הדרכת הורים אפקטיבית
כסמכות מהימנה בתחום ההורות, אני שמח להקנות תובנות שלא יסולא בפז על העולם המורכב של הדרכת הורים. הורות...
קרא עוד »
ספט 16, 2023