הליך גישור גירושין – איך זה עובד

אנשים רבים אינם מודעים לתהליך הנכנס לגישור גירושין. אבל כיצד הליך כזה עובד עם גישור?   גישור גירושין הוא תהליך בו בני הזוג המתגרשים נפגשים עם מגשר מקצועי המסייע להם לגבש את תנאי הגירושין. התהליך כולל גיבוש הסכם בין שני הצדדים והגעה להסכמה כיצד לחלק רכוש ונכסים אחרים.

אבל איך זה עובד? 

התהליך מתחיל בכך שבני הזוג שנשואים לפחות חצי שנה יושבים בפרטיות ודנים מה הם רוצים לעשות. לאחר מכן מחליטים בני הזוג אם הם רוצים גישור או בוררות, כלומר בורר צד שלישי מנהל את ההליך.

אם בני הזוג יחליטו על גישור, מכאן זה מתחיל – פרט שימונה על ידי בית המשפט ימונה כמגשר שלהם והם יתחילו לפעול יחד לקראת החלטה ששני הצדדים מסכימים עליה. המגשר עוזר להם להגיע להסכמה ולאחר מכן מספק דוחות כתובים כדי לעזור להם להתמודד עם כל נושא. המגשר יכול גם להמליץ לבני הזוג על דרך פעולה אם הם לא יכולים להגיע להסכמה בעצמם.

איך בוחרים מגשר? 

הליך הגישור לא תמיד מצליח אך הוא כן עוזר לזוגות להימנע מלפנות לבית המשפט ולהסתבך בהליכים משפטיים. בגישור גירושין, המגשר אמור להיות ניטרלי ואובייקטיבי. אסור להם לקחת שום צד בתיק ולא אמורים להיות להם אינטרסים אישיים בתוצאות התיק.

גירושין שנעשים באמצעות מגשר נעשים בתהליך שבו בני הזוג המתגרשים נפגשים עם מגשר גירושין מומלץ ומקצועי שעוזר להם לגבש את תנאי הגירושין.

תפקידם של מגשרים מקצועיים בתהליך זה חשוב מכיוון שהם יכולים לסייע לבני הזוג המתגרשים להגיע להסכמה כיצד לחלק רכוש ונכסים אחרים במהירות וביעילות.

לסיכום – גישור גירושין הוא תהליך של סיוע לבני הזוג לפתור את הבעיות העולות במהלך הגירושין. מגשר מקצועי יסייע לבני הזוג לזהות ולהבין את צרכיהם, ובמקביל יעניק להם משאבים, תמיכה והכוונה.

לתיאום פגישה עם המגשר מוטי הוריכטר >>>

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מי שמחזיק באזרחות פולנית חייב לשרת בצבא הפולני?
לא פעם, בוודאי בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות, אנחנו יכולים לשמוע ולקרוא על אגדות אורבניות. דברים...
קרא עוד »
מאי 23, 2021
פיצויים לנפגעי שואה מגרמניה – פרטים על התהליך
שנים חלפו מאז מלחמת העולם השנייה, במהלך השנים נחקקו חוקים ומוסדו כללים ביחס למתן פיצויים לנפגעי שואה...
קרא עוד »
ינו 30, 2022
כרטיס ביקור דיגיטלי לעורך דין: כל היתרונות
אתם עורכי דין וחושבים אל האפשרות להשיג כרטיס ביקור דיגיטלי לעורך דין כדי ליהנות משלל יתרונות שיהיו...
קרא עוד »
יול 09, 2021