הליך גישור גירושין – איך זה עובד

אנשים רבים אינם מודעים לתהליך הנכנס לגישור גירושין. אבל כיצד הליך כזה עובד עם גישור?   גישור גירושין הוא תהליך בו בני הזוג המתגרשים נפגשים עם מגשר מקצועי המסייע להם לגבש את תנאי הגירושין. התהליך כולל גיבוש הסכם בין שני הצדדים והגעה להסכמה כיצד לחלק רכוש ונכסים אחרים.

אבל איך זה עובד? 

התהליך מתחיל בכך שבני הזוג שנשואים לפחות חצי שנה יושבים בפרטיות ודנים מה הם רוצים לעשות. לאחר מכן מחליטים בני הזוג אם הם רוצים גישור או בוררות, כלומר בורר צד שלישי מנהל את ההליך.

אם בני הזוג יחליטו על גישור, מכאן זה מתחיל – פרט שימונה על ידי בית המשפט ימונה כמגשר שלהם והם יתחילו לפעול יחד לקראת החלטה ששני הצדדים מסכימים עליה. המגשר עוזר להם להגיע להסכמה ולאחר מכן מספק דוחות כתובים כדי לעזור להם להתמודד עם כל נושא. המגשר יכול גם להמליץ לבני הזוג על דרך פעולה אם הם לא יכולים להגיע להסכמה בעצמם.

איך בוחרים מגשר? 

הליך הגישור לא תמיד מצליח אך הוא כן עוזר לזוגות להימנע מלפנות לבית המשפט ולהסתבך בהליכים משפטיים. בגישור גירושין, המגשר אמור להיות ניטרלי ואובייקטיבי. אסור להם לקחת שום צד בתיק ולא אמורים להיות להם אינטרסים אישיים בתוצאות התיק.

גירושין שנעשים באמצעות מגשר נעשים בתהליך שבו בני הזוג המתגרשים נפגשים עם מגשר מקצועי שעוזר להם לגבש את תנאי הגירושין.

תפקידם של מגשרים מקצועיים בתהליך זה חשוב מכיוון שהם יכולים לסייע לבני הזוג המתגרשים להגיע להסכמה כיצד לחלק רכוש ונכסים אחרים במהירות וביעילות.

לסיכום – גישור גירושין הוא תהליך של סיוע לבני הזוג לפתור את הבעיות העולות במהלך הגירושין. מגשר מקצועי יסייע לבני הזוג לזהות ולהבין את צרכיהם, ובמקביל יעניק להם משאבים, תמיכה והכוונה.

לתיאום פגישה עם המגשר מוטי הוריכטר >>>

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך בוחרים עורך דין תעבורה

כאשר אתה נקלע לתאונת דרכים או פציעה מתאונה, חשוב לבחור את עורך הדין המתאים. יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון בבחירת עורך דין. הנה כמה

קרא עוד »