קונים דירה: אלו הדברים שאתם חייבים לעשות אחרי הקנייה

קניית דירה

אחרי שנים רבות של עבודה קשה וחתירה למטרה סוף סוף הצלחתם להגשים את החלום הישראלי האולטימטיבי של רכישת נכס ראשון. לצד ההתרגשות המובנת מאליה עומדות בפניכם בימים ובשבועות שלאחר הרכישה משימות רבות על מנת להבטיח כניסה חלקה לבית החדש. נכון, זה עלולה להיות עמוס ומבלבל ולא בטוח שתמיד תוכלו להבין בדיוק מה אתם צריכים לעשות, אבל חשוב לפעול בצורה מסודרת כדי להתחיל את החיים בבית החדש ברגל ימין. בדיוק בשביל זה אספנו לכם את המשימות שהכי חשוב לבצע בימים שלאחר קבלת המפתח שלכם.

קיבלתם מפתח- איך ממשיכים מכאן?

על מנת לסיים את תהליך הרכישה בהצלחה ולעבור בשלום לבית החדש אתם צריכים לפעול בכמה מישורים:

  1. טאבו – בכל הנוגע לרישום הדירה בטאבו חשוב להיות מאוד מדיוקים. מידע מורחב על טאבו ניתן למצוא באינטרנט או לפנות לעורך דין מקצועי אשר יכול ללוות אתכם בתהליך הרישום. רישום לא תנין יכול להוות בעיה עתידית לנכס.
  2. רישום מול הרשות המקומית – גם אם לא עברתם עיר חשוב לעדכן את הרשות המקומית על מעבר לנכס חדש. אתם לא רוצים להתמודד עם חובות ארנונה ואי סדרים מול הרשות, בעתיד הם עלולים להפוך לנטל כלכלי כבד עליכם.
  3. ביטוח הנכס – על מנת להתחיל את החיים בראש בקט חשוב לבטח את הנכס ואת תכולתו כבר המיום הראשון. ככל שהביטוח יהיה מקיף יותר כך תוכלו בעת צרה לקבל מענה טוב יותר לבעיות שלכם.

מקימים בית יש מאין

כל תהליך ההקמה של בית חדש בישראל לוקח המון זמן וכולל המון בתהליכים בירוקרטיים. בסיומו של דבר אתם עומדים בפתח הדלת שלכם וכל מה שעובר לכם בראש הוא שילובי הצבעים לסלון. נכון שאין יותר כיף משלב עיצוב הבית והפיכתו מנכס לדירת מגורים, אבל אי אפשר לוותר על השלבים הקריטיים בדרך שיכולים לתפוס אתכם לא מוכנים בעתיד. השקיעו עוד מעט זמן על מנת לארגן את כל הפרטים הקטנים והיכנסו לדירה ברגל ימין להתחיל את החיים.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות מפתח על ויזות אמריקאיות לעסקים: חשיפת היסודות
כשמדובר בויזות עסקים לארה"ב, יש שפע של מידע שלעתים קרובות נותר בלתי נחקר. מעבר לתהליך הבקשה הבסיסי,...
קרא עוד »
דצמ 19, 2023
פטור ממס הכנסה לנכים – אל תוותרו על הזכויות שלכם
רוצים לברר בצורה מדויקת האם מגיע לכם לקבל פטור ממס הכנסה לנכים? זה משהו שאתם יכולים לעשות במהירות...
קרא עוד »
ינו 18, 2022
עורך דין לתאונות עבודה – כדי שלא תאבדו את הזכויות שלכם
לעובדים אשר עברו תאונת עבודה כשכירים או כעצמאים יש זכויות וכדי למצות אותן עד תום. חשוב במקרים רבים...
קרא עוד »
יונ 24, 2020