דיני עבודה – המבחנים לקביעת יחסי עובד ומעביד

כל שכיר במדינת ישראל מודע לבעייתיות שקיימת ביחסי עובד ומעביד. אומנם נכון כי ישנם מקומות עבודה משפחתיים, אשר דואגים לכל הצרכים של העובד בצורה הטובה ביותר, אך לא מעט מקומות מזלזלים בעובדים ולא מספקים להם את הזכויות הבסיסיות שלהם. בדיוק עבור המקרים האלו, יש צורך להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה שמתמחה בתחום של דיני עבודה. עורך הדין יוכל לספק ייעוץ משפטי בהתאם לנסיבות בשטח ואף לייצג את העובד במידה והתיק יגיע לבית המשפט. זוהי הדרך הטובה והיעילה ביותר כדי לפתור סוגיות שונות במקום העבודה, היות ורק עורך דין לענייני עבודה באר שבע שמתמחה בתחום, יוכל להכיר את כל החוקים, הנהלים ופסקי הדין הרלוונטיים למקרה שלכם. זוהי הכתובת שלכם במידה ואתם מרגישים שהזכויות שלכם במקום העבודה נפגעו.

דיני עבודה – כל מה שחשוב לדעת לגבי יחסי עובד ומעביד

קודם כל, חשוב שכל עובד במדינת ישראל יהיה מודע לזכויות שלו. יש לזכור כי בתי המשפט בארץ נוטים לאכוף את יחסי העובד ומעביד שהחוק קובע, לכן במקרה שמקום העבודה אינו טורח לשמור על יחסים תקינים עם העובד, כדאי לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום. בחלק מהמקרים, עורך הדין יוכל לספק לעובד פיצוי כספי מספק עבור הסבל שהוא נאלץ לעבור, כתוצאה מיחס מזלזל מהמעסיק שלו. הדבר נכון במקרים של הלנת שכר, פיטורים שלא כחוק וכדומה. אחת הדוגמאות הקלאסיות ביותר, היא מצב של אישה בהיריון שהמעסיק שלה מפטר אותה עקב הריונה. במקרה מסוג זה, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום דיני עבודה, על מנת לקבל ייעוץ משפטי הולם. 

לסיכום, כל התחום של דיני עבודה הולך ומתפתח עם השנים, מתוך ההבנה כי יש צורך לאכוף את החוקים השונים שנועדו להגן על העובדים.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

כל אדם יכול לערוך צוואה. צוואה היא מסמך אשר מורה כיצד האדם מעוניין לחלק את רכושו לאחר שהוא נפטר. את הצוואה יש לערוך בנוכחותו של

קרא עוד »