משכירים נכס: מה עושים כשהדייר לא מתפנה מהדירה?

אתם חותמים על הסכם שכירות עם שוכר חדש, מאמינים ובטוחים שהוא האיש שלכם והכל יהיה טוב. לעיתים, תוך זמן קצר, אתם מגלים שזה לא בדיוק כך, מה אתם יכולים לעשות בנידון?

השכרת נכס בצורה נכונה

לא מעט אנשים שמחזיקים ברשותם נכס להשקעה, דירה אותם משכירים לשוכרים שונים, מגלים תוך זמן מסוים, שבמקום להרוויח הם מפסידים, ובמקום לתת לדירה לעבוד בשבילם ולייצר הכנסה, אז הם נאלצים להתמודד עם סיטואציות לא פשוטות מול השוכרים איתם יש להם חוזה. אם אתם במצב כזה, בדקו איך מוצאים צו פינוי מדירה.

כפי שאפשר להניח, לכל בעל דירה שמשכיר אותה, יש זכויות מסוימות בדיוק כמו לשוכר. אומנם הרבה פעמים השוכר מוגן יותר, בין אם זה בגלל שהוא לכאורה הצד החלש בחוזה ובין אם זה מתוך כוונה להימנע מפגיעה בו. אך כאמור, גם לכם בתור שוכרים, בעלי נכס יש זכויות, שכן אף אחד לא רוצה שתמצאו את עצמכם במצב בו התנאים שלכם או הנכס שברשותכם נפגע.

כיצד מתמודדים עם שוכר בעייתי?

אחד הדברים שניתן לעשות זה להגיש צו פינוי כנגד השוכר. לא בכל מצב ולא בכל תנאי ניתן לעשות את זה. למשל, אפשר לעשות את זה אם השוכר לא מתפנה מהדירה למרות שהחוזה שלו נגמר ואתם אמורים להכניס שוכר חדש.

כמו כן, ניתן לעשות את זה אם השוכר לא עמד בתנאי החוזה וכן, אם הוא לא משלם לכם שכר דירה. גם הוא כמובן יכול להפעיל כלים משפטים מסוימים, בין היתר בשביל להוכיח שהוא כן עומד בתנאי החוזה או כן משלם לכם שכר דירה, אף על פי שזה לא נראה כך. ובכל זאת, ניתן להוציא לו צו פינוי.

תחילה יש לשלוח מכתב התראה לצורך ביצוע החוזה או תשלום שכר דירה כנדרש, אם הוא לא יענה למכתב, הרי שיש לפנות לבית משפט בבקשה שיוציא נגדו תביעה לצו פינוי, בהתאם למצב ולעובדה שאיננו עומד בחוזה שלו איתכם ואיננו מקיים את חלקו כנדרש.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »