האמת על אמנת מס ישראל ארה"ב

מעל 74 מדינות יש חוזה מס עם ארצות הברית, וישראל אינה יוצאת דופן. אם אתם אזרחים עם כפל דרכונים ומשלמים מיסים בשתי המדינות, חשוב לדעת מה כלול באמנה, וחשוב לא פחות לדעת מה לא נכלל בה.

האמת על אמנת מס ישראל ארה"ב

שלא כמו כמעט כל מדינה אחרת בעולם, ארה"ב מטילה מיסים על אזרחות ועל הכנסות ברחבי העולם. זה הופך את הסכם המס לקריטי יותר מאשר במדינות אחרות שעשויות למסות רק על בסיס תושבות. 

אם אתם אזרחים גרמניים שחיים בישראל עם הכנסה ישראלית גרידא, אינכם צריכים לדאוג למיסים גרמניים. עם זאת, אם אתם גם אזרחים אמריקניים או מחזיק בכרטיסים ירוקים, אתם לא רק צריכים להגיש דוחות מס בארה"ב על הכנסותיכם בישראל, אלא שאתם יכולים אפילו לשלם מיסים בארה"ב. 

לדוגמא, מי שנולד בישראל, ומעולם לא צעד ודרך בארה"ב, יש לו רק הכנסות ממקור ישראלי, אך נולד אזרח אמריקני, היה צריך להגיש ואולי אפילו יצטרך לשלם מיסים בארה"ב. 

תופעה זו מכונה "תושב ארעי". אז מה עושה האמנה? זה מסביר כיצד המיסים צריכים לעבוד בין שתי המדינות.

מה מעניקה לכם אמנת מס ישראל ארה"ב?

אמנת מס ישראל ארה"ב מעניקה הגנה מסוימת בנסיבות מסוימות לאזרחים שאינם אמריקאים שיש להם הכנסה אמריקאית. לדוגמא, ישראלי שטס לארה"ב לאוניברסיטה, או שיש לו פנסיה מאז עבד בארה"ב מספר שנים. 

האמנה מבהירה אם הכנסה מסוג זה חייבת במס או לא.

פנסיות בין ישראל וארה"ב

פנסיה היא נושא נוסף שנדון בכבדות ושוב תלוי במצב. ישנן יתרונות גדולים למי שעושה עלייה עם IRA בארה"ב, 401-K או פנסיה נדחית אחרת. התעדכנו בנושא זה באתרים הייעודיים לכך.
מוזמנים לקבל מידע נושא מעו"ד איתן אסנפי – מתמחה בענייני מיסים:
https://asnafy.co.il/

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

עו"ד תעבורה

תפקידו של עו"ד תעבורה

בכל פעם שאתם נתקלים בעבירות תעבורה, חשוב מאוד למצוא עורך דין המתאים ביותר לצרכים הספציפיים שלכם, כדי שיהיה לו סיכוי טוב יותר לזכות בתיק בית

קרא עוד »
עורך דין צבאי עריקות

עורך דין צבאי עריקות

עורך דין צבאי עריקות יכול להיות יעיל במיוחד, עבור כל אדם שביצע עריקות או השתמטות מהשירות הצבאי. כדאי לדעת כי בשנת 2017, הפרקליטות הצבאית ביצעה

קרא עוד »