נהיגה תחת השפעת סמים

החוק אוסר על נהיגה תחת השפעה של כל סוגי הסם בדומה לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, אך אף על פי כן נתפסים לא אחת נהגים אשר צרכו סמים וההשפעה שלהם ניכרת באופן הנהיגה המסוכן שלהם.

אחת הבעיות הגדולות היא בכך שהנהגים הללו גורמים לתאונות אשר חלקן הן תאונות קטלניות אשר גוררות את פציעתם ואף את מותם של נוסעים ברכב או של אזרחים אחרים. 

השפעה של צריכת סמים 

סמים נותרים בגוף פרקי זמן ארוכים ועד חודש ימים וההשפעה שלהם על האחריות הכללית בעת הנהיגה זהה לזו של נהגים בשכרות. גם העונשים בגין עבירה זו הם די דומים, שנתיים פסילה או עד ארבע שנים פסילה אם מדובר במקרה זהה, לאחר שרישיונו של נהג זה נפסל כבר בעבר. 

שוטר אשר עוצר נהג שנהיגתו נראית לו מסוכנת בדרכים וחושב כי הוא תחת השפעת סם, מבקש לוודא את הימצאותם של שאריות סמים בגוף על ידי סדיקת שתן, בדיקת דם או בדיקת רוק. 

במקרים רבים, נמצאים גם שרידים לכך ברכב, או שהנהג נראה יוצא מתחנת סמים מוכרת או לחילופין התקבל עליו מידע מודיעיני.

קיימים לצערנו גם מקרים שנהג נתפס לאחר שביצע תאונה קטלנית עקב השפעת הסם והדבר גורם לפצועים או חלילה להרוגים.

קראו כאן על חוק מעבר חצייה להולכי רגל

עונשים לנהגים אשר נוהגים תחת השפעת סמים 

החוק מחמיר עם נהגים מסוג זה ובמיוחד כאשר מדובר באדם אשר נתפס בעבר פעם או יותר מכך על עבירה זהה. 

לכן הדרך הנכונה היא לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה בתחום זה אשר ילווה את הלקוח, יעניק לו ייעוץ והכוונה לאורך כל הדרך. המטרה היא להפחית בחודשי הפסילה ולקבל אישור לענישה מקילה לאור נסיבות ספציפיות שיהיו לזכות הנאשם.

 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »