נהיגה בשכרות על אופניים חשמליים: מה העונש?

נהיגה בשכרות של אדם שנוהג ברכב או של אדם הרוכב על אופניים חשמליים היא עבירה שהחוק מתייחס אליה באופן זהה, כיוון שחוק מתייחס לעובדה שמדובר ברכב מכאני או ברכב שנגרר על ידי רכב אחר.

נהיגה בשכרות על אופניים 

אם שוטר עוצר רוכב על אופניים חשמליים והוא חושד בו כי הוא תחת השפעה של אלכוהול, הוא יבקש ממנו לבצע בדיקה ינשוף לאיתור רמת ריכוז האלכוהול בדם. בנוסף לכך, הוא יבקש במקרים מסוימים שיבצע גם בדיקת שתן, בדיקת דם או את שתי הבדיקות הללו.

העונש על שכרות בעת רכיבה על אופניים הוא קנס כספי ובנוסף לכך, אם מדובר בקטין שעדיין אין ברשותו רישיון נהיגה על רכב, הוא עלול לקבל גם מאסר על תנאי לתקופה של שנתיים אם הוא ייתפס שוב רוכב בשכרות על אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי.

אם מדובר באדם בוגר שיש ברשותו רישיון נהיגה ברכב, הוא עלול לקבל גם שלילת רישיון למשך שנתיים, לאור ביצוע עבירה זו.

סיוע של עורך דין לענייני תעבורה 

כדי לצאת מסבך זה, אפשר להיעזר בעורך דין תעבורה באשדוד המתמקצע בדיני תעבורה שמכיר את החוק על כל רבדיו וטיפל במקרים נוספים מסוג זה.

לאור העובדה שהמשטרה תמליץ ככל הנראה על הגשת כתב אישום במקרה זה, עורך הדין יכול למנוע את הגשתו כדי לא ליצור כתם פלילי על הרוכב לכל חייו. עורך הדין יציע דרכים שונות כמו השתתפות בסדנאות בנושא אלכוהול ואופציות נוספות שישקמו אדם זה וזאת כדי לעצור את התהליך המשפטי. כמו כן יעשה עורך הדין כל שניתן כדי להפחית את גובהו הכספי של הקנס, כדי להקל על רוכב האופניים החשמליים.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייפוי כוח מתמשך

מה נותן ייפוי כוח מתמשך

אם יש פעולות שתרצו שעורך הדין יעשה בשבילכם על בסיס קבוע, כך שהן לא יידרשו התערבות שלכם בכל פעם מחדש, אז יהיה עליכם לתת ייפוי

קרא עוד »
הגשת תלונה במשטרה

הגשת תלונה במשטרה

הגשה של תלונה במשטרה היא הדרך של האזרח הפשוט לגרום למשטרת ישראל למצות את הדין עבור פורעי חוק שעשו מעשה פלילי כלפיו. המשטרה היא הגוף

קרא עוד »