חקירות פליליות בצבא – מה עושים כנקלעים למצב כזה?

 צבא הגנה לישראל הוא מוסד דיקטטורי ולא בכדי: על החיילים והחיילות להיות מאופסים ולדעת מה חוקי הצבא וכיצד לא לעבור אותם. המטרה של צה"ל היא להגן על המדינה ועל חיילים שמשרתים זאת באמצעות ציות לחוקים ולתקנות. 

כאשר עוברים על החוק, מבצעים עבירות פליליות כמו למשל עבירות סמים, עבירות רכוש עבירות הקשורות לאלימות או הטרדה מינית ושאר עבירות – רוב הסיכויים כי תחול חריקה פלילית במידה ומדובר במעשה פלילי. 

מה זה מצ"ח?

משטרה צבאית חוקרת השייכת לצה"ל היא גוף משטרתי שיכול לשלוח זימון לחקירת מצ"ח לחייל או חיילת ולאחר מכן אם יהיה רלוונטי לשלוח אותם למעצר או למתקן כליאה והוא גם יכול לגרום לכך של מי שנחקר ונעצר יפתח תיק פלילי לאחר משפט צבאי. לכן חשוב שבזמן החקירה יהיה לצידכם עורך דין צבאי שמכיר את המערכת הצבאית ויוכל לסייע לכם להתנהל נכון בחקירה כך שלא תעמדו למשפט או כדי שתהיו מיוצגים באופן הוגן מול החוקרים. 

מדוע כדאי לבחור עורך דין צבאי? 

כיום יש לא מעט חיילים והחיילות שלא יודעים אם הם יוכלו לעמוד בחקירה של משטרה צבאית חוקרת, לכן הם בוחרים משפטן מיומן שילווה אותם בזמן החקירה. עורך דין כזה יודע כיצד להתנהל מול החוקרים, הוא ייעץ לכם כיצד לענות על שאלות שאתם נשאלים ויעזור לכם לצאת מהתסבוכת שנקלט אליה בזמן שירות צבאי. לכן חשוב לחפש אחר עורך דין צבאי טוב ומומלץ ולבחור את מי שיוכל ללוות אתכם בכל ההליכים מול הצבא.

חשוב לדעת כי חקירה במצ״ח היא חקירה פלילית לכל דבר ויש לה תוצאות זהות לכזאת שמתנהלת במשטרת ישראל, לכן חשוב לא להקל ראש ולבחור עו"ד צבאי מומלץ לסיוע ייצוג וייעוץ. 

 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »