למי מגיע מספר סושיאל סקיוריטי?

סושיאל סקיוריטי – SSN – Social Security Number הוא למעשה מספר הביטוח הלאומי של ארצות הברית אשר ניתן לכל תושב, אזרח ובעל אשרת עבודה ארוכת תווך. את מספר הסושיאל סקיוריטי ניתן קבל בכמה דרכים כאשר הדרך הראשונה ביותר היא לאחר הלידה, בארצות הברית כמובן. במידה ולא יצרו עבורכם מספר כזה, תתבקשו למלא טופס בקשה למספר סושיאל סקיוריטי.

 

ישנן כמה דרכים לקבלת סושיאל סקיוריטי – למי מגיע מספר כזה?

מספר סושיאל סקיוריטי, בשונה מביטוח לאומי פה בארץ, הוא מספר אותו אזרחי ותושבי ארצות הברית צריכים לבקש מהמוסד לביטוח הלאומי בארצות הברית בכדי ליהנות מההטבות העתידיות שלו. עם זאת, לא רק אזרחים זכאים לקבל את מספר הסושיאל סקיוריטי אך קיימים תנאים מסוימים לאלה המבקשים את המספר הנכסף ואין ברשותם אזרחות או גרין קארד.

למשל, אם התקבלתם לעבודה בארצות הברית וקיבלתם אשרת עבודה, אתם בהחלט יכולים לבקש את מספר הסושיאל סקיוריטי בארצות הברית. תוכלו לעשות זאת עוד מהארץ כאשר אתם מתכוננים למעבר הגדול. אך אם אינכם מבינים בדבר, תוכלו תמיד להיעזר בחברה המסייעת בקבלת סושיאל סקיוריטי לפי הקריטריונים שלכם ומזרזת את התהליך עבורכם.

מספר סושיאל סקיוריטי מוענק לכל אדם שחי, גר ועובד בארצות הברית בצורה חוקית ועם אשרה או תעודת אזרח. זה לא משנה היכן אתם בעולם, מהרגע שקיבלתם את האישור לכך שאתם חוקיים לעבוד בארצות הברית, אתם זכאים לבקש סושיאל סקיוריטי.

לסיכום,

אתם מתכננים לחיות שנים רבות בארצות הברית, מאיזו סיבה שלא תהיה, אתם צריכים לוודא שיהיה מי שידאג לכם במידה ויקרה משהו. לכן זה יהיה חיוני שתגישו את הבקשה שלכם עוד לפני שאתם מגיעים לארצות הברית כדי שתדעו שאתם בטוחים מהרגע שאתם נוחתים מהמטוס.

 

מוזמנים להכנס עוד היום לאתר שלנו לקבלת מידע נוסף: https://www.americandocs.co.il/.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם