איך להשיג אישור הסכם גירושין?

עוד לפני שנבין איך להשיג אישור הסכם גירושין, מה זה בכלל ולמה צריך אותו? חשוב לדעת שלהסכם זה יש כוח משפטי רק אחרי שהוא מקבל אישור מבית הדין הרבני או בית המשפט. אז איך להשיג אישור הסכם גירושין? מה זה בדיוק? האם אפשר לשנות או לבטל את ההסכם אחרי האישור? הנה כל מה שחשוב לדעת.

מה זה?

כשבני זוג נשואים מחליטים לפרק את החבילה ולהתגרש, הם צריכים לטפל ולהסדיר עשרות נושאים שנוגעים לחייהם המשותפים. הסכם גירושין בעצם מאפשר לזוג לנהל את כל הנושאים שביניהם בהסכמה בכל מה שנוגע לגירושין בלי התערבות מיותרת של ערכאות.

חוץ מסידור הגט עצמו ישנם עוד נושאים רבים שעל בני הזוג להחליט ביניהם מה קורה עם זה כמו לדוגמא: חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים , חלוקת חובות, משמורת ילדים, דמי מזונות ועוד.

על מנת לנסח בצורה נכונה הסכם גירושין מקיף ומסודר, בני הזוג יצטרכו לפנות לעורך דין לענייני משפחה – גירושין, בכדי שזה יסייע להם בהכנת הסכם שכולל את כל הפרטים הקטנים ביותר והחוקים שלא כל אחד מכיר. במידה ובני הזוג אינם מסוכסכים ביניהם ותתפלאו יש הרבה כאלה, שבוחרים להתגרש מסיבות טכניות של אי התאמה וכדומה, יכולים לחסוך הרבה כסף וכאב ראש ופשוט לעבוד עם עורך דין אחד משותף.

אישור הסכם גירושין

אז איך להשיג אישור הסכם גירושין ? זוג שרוצה לקבל לקראת הגירושים אישור להסכם הגירושין שלהם, צריכים להגיש בקשה לערכאה משפטית.

חשוב לדעת בכל מה שקשור לאישור ההסכם:

  1. הגשת הבקשה לאישור ההסכם כרוכה בתשלום. ואל הבקשה יש לצרף גם עותק של הסכם הגירושין חתום בידי שני הצדדים.
  2. לאחר הליך בירור משפטי יינתן האישור.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תביעת נזיקין

תביעות נזיקין הן חלק חשוב מאוד בעולם המשפט. הן מוגשות על ידי אנשים שנפגעו בתאונה. את התביעות הללו יכול להגיש כל אדם, לא רק בעל

קרא עוד »