באילו מקרים כדאי לשקול ייפוי כוח מתמשך

בשנים האחרונות עולה המודעות לייפוי כוח. מהו ייפוי כוח? מדובר בהרשאה משפטית הניתנת בתהליך מסודר לבא כוחו של האדם שכבר אינו יכול להחליט בעצמו מה יעשה במצבו. 

מקרים כמו תאונות, הדרדרות מצב נפשי או כל מאורע אחר שנוטל מהאדם את יכולת השיפוט, יוצרת מצב בלתי אפשרי. מחד יכול להיות שיש לו נכסים ואפשרויות שצבר במהלך חייו שכרגע עומדים בלי שום בעלות אמיתית, אין מי שיטפל בהם וכמו כן, אנשים קרובים לא יודעים מה רצונו של האדם שהפך שבר כלי.

אז באלו מקרים כדאי לשקול ייפוי כוח מתמשך? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

ייפוי כוח מתמשך:

אנשים נוטים להתחמק כשמדברים על עתיד קצת אחר ממה שהם חושבים. אין מי שאין לו בראש תמונה וורודה לעתיד וורוד. כבני אדם אנחנו תמיד רוצים את הטוב ביותר עבור עצמנו והיקרים לנו, אבל החיים לפעמים מתגלגלים אחרת. 

מאורעות קטנים אך עוצמתיים משנים את החיים מהקצה אל הקצה ומצמצמים את האפשרויות שהחיים מעניקים. 

כאשר לא פעם, ביום בהיר, קוראת תאונת דרכים מחרידה שמשנה את החיים לתמיד. בגלל זה, חשוב לא לטמון את הראש בחול ולהיערך למקרים כאלו במלוא הכובד ראש, בדיוק כמו שצוואה אנשים לא שוכחים לכתוב. 

ייפוי כוח מאפשר לכם לדעת מה יעשה בעניינכם כאשר כבר לא תהיו ברי שליטה על המצב. אז אתם רוצים שלא יחליטו דברים שאתם לא מעוניינים בהם והיכולת שלכם למנוע את ההחלטות האלו זה רק על ידי שתמנו ייפוי כוח עם מישהו שאתם סומכים עליו, קרוב משפחה או אחד הילדים. 

ההסדרה הזו תעזור לכם הם בפן הכלכלי איך ומה יהיו ההוצאות שיתנו לכם, היכן תשהו ואיך יתחלקו הנכסים לאחר 120. 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

כל אדם יכול לערוך צוואה. צוואה היא מסמך אשר מורה כיצד האדם מעוניין לחלק את רכושו לאחר שהוא נפטר. את הצוואה יש לערוך בנוכחותו של

קרא עוד »