באיזה סיטואציות בחיים תצטרכו שירותים נוטריונים

כל אחד שמע בשלב כזה או אחר בחייו את המילה – נוטריון, אך רובינו לא לגמרי בטוחים מהו תפקידו ומתי בכלל צריכים אותו. מדובר למעשה על עורך דין, אשר עמד בכל התנאים הדרושים כדי לקבל רישיון לעבוד בתור נוטריון. עורך הדין חייב להיות חבר בלשכת עורכי הדין במשך עשר שנים לפחות, לפני שהוא מקבל את הזכות להגיש בקשה לוועדה האחראית על מינוי נוטריונים. מדובר על תפקיד חשוב ומשמעותי ביותר, ולכן יש צורך לעמוד במספר חוקים ותקנות נוקשים במיוחד.

תפקידו של הנוטריון הוא למעשה לאשר, לערוך ולתרגם מסמכים משפטיים שונים. למשל, כל מי שעלה לארץ מתחייב להביא את כל המסמכים שלו כשהם מתורגמים על ידי נוטריון. הדבר נכון גם עבור מי שסיים את לימודיו בחו"ל ומעוניין להמשיך לתואר שני בארץ. כל אחד עלול להזדקק בשלב כזה או אחר לשירותים נוטריונים, דבר שמצריך נוטריון איכותי ומקצועי ביותר.

> עוד על שירותי נוטריון באתר https://www.kolodnylaw.co.il

שירותים נוטריונים – מתי בכלל נזדקק להם?

מקרה אחד שנחשב לנפוץ במיוחד בעולם העסקי, הוא הצורך בנוטריון כדי לערוך חוזה בעל תוקף משפטי. אומנם ניתן לבצע את התהליך גם אצל עורך דין רגיל, אך אין שום ספק כי נוטריון יהיה בקיא יותר בתחום ולכן ידע לערוך את החוזה בצורה הנכונה והיעילה ביותר. מעבר לכך, כל מי שצריך לאשר מסמכים שונים, יזדקק לשירותיו המקצועיים של הנוטריון. מדובר על מסמכים שונים, כולל תעודת בגרות, תעודת סיום תואר, מסמכים רפואיים שונים וכדומה. הנוטריון אמור לאשר את מקוריות המסמך ואת התרגום שלו, בחלק מהמקרים הנוטריון מתרגם בכוחות עצמו, במידה והוא נחשב למתרגם מורשה בשפה המדוברת. אחד התחומים שבו ישראלים רבים פונים לנוטריון, הוא לצורך אישור תעודת הנישואין שלהם. ישראלים רבים בוחרים להתחתן בחו"ל כדי להימנע מכל הפרוצדורה עם הממסד הרבני, ולכן יש להם צורך לאישור נוטריוני המעיד על אמינות תעודת הנישואין שלהם. כלומר, בעוד המדינה אינה מכירה בנישואים מסוג זה, מערכת בתי המשפט מאשרת אותם ומעניקה להם תוקף משפטי.

לסיכום, שירותים נוטריונים יכולים לסייע כמעט לכל אדם, בשלב כזה או אחר בחייו. חשוב כמובן לבחור בנוטריון מקצועי ואמין בלבד

קראו גם:

טיפים לבחירת עו"ד צוואות

מה הסכם עבודה חייב להכיל?

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »