כמה אחוזים לוקחים על החזרי מס?

החזרי מס

בשביל לענות על השאלה זו בהרחבה ולספק מידע מדוייק ומהימן ככל הניתן, קודם עלינו להבין מהו החזר מס ומה דורש התהליך במדינת ישראל.

להחזר מס יכולות להיות סיבות רבות, בין אם עבדתם תקופה כשכיר ושילמתם יותר מס או פשוט לקחו לכם מס גבוה יותר על מכירת נכס מסויים שהיה ברשותכם לאחר שמכרתם אותו. אלה רק 2 דוגמאות ככה על המזגל שבגינם ייתכן ותהיו זכאיים לקבל החזרי מס!

החזר מס בקצרה זהו תהליך בירוקרטי שמתקיים מול רשויות המס בין אזרח פרטי, עסק, חברה או תאגיד כלשהו שהמטרה הסופית היא לקבל כסף בחזרה ממס הכנסה.

אז כמה אחוזים לוקחים על החזרי מס השונים בממוצע?

תראו, התשובה לשאלה זו באמת לא אחידה אבל ניתן איזה שהוא מדד שיעשה לכם קצת סדר בדברים. אז בשביל באמת להבין כמה אחוזים לוקחים על החזרי מס צריך לדבר עם מספר חברות שמציעות שירותים מהסוג הזה ולעשות ממוצע מסויים.

לרוב מדובר בתהליכים מאוד בירוקרטיים ולא מומלץ לעשות זאת לבד כי זה באמת מסובך ואם לא יודעים מה עושים, פשוט הולכים לאיבוד, מתאיישים ומוותרים. מי שמציעים שירותים מסוג זה הם לרוב יועצי מס שונים וחברות ליעוץ מס שיעשו את העבודה השחורה עבורכם.

מדובר בתהליכים שיכולים גם לקחת שנה-שנתיים בגלל שיש לא מעט בירוקרטיה לעבור בדרך. רוב החברות בשוק לוקחות אחוזים על הרווח שלכם מהעסקה, מדובר בין 15%-23% מסך הרווח בממוצע.

כמה ינוכה לנו במקרה של 15% עמלה?

לדוגמא אם חברה ליעוץ מס גובה 15% עמלה והצלחתם לקבל החזר מס של 10000 ש"ח בזכותם, אז אותה החברה תנכה 1500 ש"ח לכיסה בעבור השירות שהעניקה לכם.

הנקודה היא שאין מחיר אחיד שאותו גובות חברות המס השונות וצריך לעשות מחקר שוק בשביל באמת להבין בממוצע כמה אחוזים לוקחים על החזרי המס השונים בישראל.

>  קראו גם על החזרי מס על משיכת כספי פנסיה!

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בקשה לפשיטת רגל
ניהול עסק במדינת ישראל הוא לא דבר פשוט. מרבית העסקים נסגרים עד 5 שנים מרגע פתיחתם ובהחלט לא מדובר...
קרא עוד »
נוב 18, 2020
גירושין – האם יש דרך לעשות את זה בצורה יפה? 
האמת היא, שרוב האנשים שעמדו ביחד מתחת לחופה כשהם היו צעירים, קיוו עמוק בפנים שזה יהיה לעד. יחד עם זאת,...
קרא עוד »
דצמ 23, 2020
מיהו מומחה מטעם בית המשפט ומה ההשפעה שלו על התיק
אנשים רבים אינם מבינים עד כמה ההליך המשפטי הוא סבוך ומסובך. יש קושי אדיר להוכיח את הטענות שלנו בבית...
קרא עוד »
ינו 09, 2019