כמה אחוזים לוקחים על החזרי מס?

בשביל לענות על השאלה זו בהרחבה ולספק מידע מדוייק ומהימן ככל הניתן, קודם עלינו להבין מהו החזר מס ומה דורש התהליך במדינת ישראל.

להחזר מס יכולות להיות סיבות רבות, בין אם עבדתם תקופה כשכיר ושילמתם יותר מס או פשוט לקחו לכם מס גבוה יותר על מכירת נכס מסויים שהיה ברשותכם לאחר שמכרתם אותו. אלה רק 2 דוגמאות ככה על המזגל שבגינם ייתכן ותהיו זכאיים לקבל החזרי מס!

החזר מס בקצרה זהו תהליך בירוקרטי שמתקיים מול רשויות המס בין אזרח פרטי, עסק, חברה או תאגיד כלשהו שהמטרה הסופית היא לקבל כסף בחזרה ממס הכנסה.

אז כמה אחוזים לוקחים על החזרי מס השונים בממוצע?

תראו, התשובה לשאלה זו באמת לא אחידה אבל ניתן איזה שהוא מדד שיעשה לכם קצת סדר בדברים. אז בשביל באמת להבין כמה אחוזים לוקחים על החזרי מס צריך לדבר עם מספר חברות שמציעות שירותים מהסוג הזה ולעשות ממוצע מסויים.

לרוב מדובר בתהליכים מאוד בירוקרטיים ולא מומלץ לעשות זאת לבד כי זה באמת מסובך ואם לא יודעים מה עושים, פשוט הולכים לאיבוד, מתאיישים ומוותרים. מי שמציעים שירותים מסוג זה הם לרוב יועצי מס שונים וחברות ליעוץ מס שיעשו את העבודה השחורה עבורכם.

מדובר בתהליכים שיכולים גם לקחת שנה-שנתיים בגלל שיש לא מעט בירוקרטיה לעבור בדרך. רוב החברות בשוק לוקחות אחוזים על הרווח שלכם מהעסקה, מדובר בין 15%-23% מסך הרווח בממוצע.

כמה ינוכה לנו במקרה של 15% עמלה?

לדוגמא אם חברה ליעוץ מס גובה 15% עמלה והצלחתם לקבל החזר מס של 10000 ש"ח בזכותם, אז אותה החברה תנכה 1500 ש"ח לכיסה בעבור השירות שהעניקה לכם.

הנקודה היא שאין מחיר אחיד שאותו גובות חברות המס השונות וצריך לעשות מחקר שוק בשביל באמת להבין בממוצע כמה אחוזים לוקחים על החזרי המס השונים בישראל.

>  קראו גם על החזרי מס על משיכת כספי פנסיה!

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייפוי כוח מתמשך

מה נותן ייפוי כוח מתמשך

אם יש פעולות שתרצו שעורך הדין יעשה בשבילכם על בסיס קבוע, כך שהן לא יידרשו התערבות שלכם בכל פעם מחדש, אז יהיה עליכם לתת ייפוי

קרא עוד »
הגשת תלונה במשטרה

הגשת תלונה במשטרה

הגשה של תלונה במשטרה היא הדרך של האזרח הפשוט לגרום למשטרת ישראל למצות את הדין עבור פורעי חוק שעשו מעשה פלילי כלפיו. המשטרה היא הגוף

קרא עוד »