מתי עושים הסכם ממון?

הסכם ממון בן זוג הוא הסכם כתוב בין בני זוג המתאר את ההתחייבויות הכספיות של כל אחד מבני הזוג ואת אופן הטיפול בנכסים ובחובות של שני האנשים. היתרון בהסכם מסוג זה הוא שניתן לעדכן אותו בקלות ככל שהנסיבות משתנות. הוא גם מספק הבנה ברורה של האחריות של כל אחד מבני הזוג, מה שיכול לעזור למנוע סכסוכים. יש לשקול הסכם ממון של בן זוג כאשר לאחד מבני הזוג יש עושר משמעותי יותר מהשני, בעת נישואי פרק ב, או אם יש ילדים מעורבים.

קראו על הסכם ממון בין ידועים בציבור >>>

מתי כדאי לערוך

כל שני בני זוג יכולים להחליט בעצמם מתי לערוך אות ההסכם. רבים מעדיפים כבר כאשר נכנסים למערכת התחייבויות מהודקת. למשל מגורים משותפים, ניהול משק בית משותף, יחסי אישות בבתים הפרטיים וכיוצא בזה. הסיבה היא החוק יכול לפרש סיטואציות קרובות אלו כעל מערכת יחסים בן בני זוג על כל המשתמע ממנה. לכן יש צורך אישי של כל צד להגדיר בה זכויותיו מלכתחילה. יש בני זוג המעדיפים לערוך אותו לאחר מספר שנים ביחד ועוד.

ליצירת קשר עם עורך דין הסכם ממון >>>

מה כולל

יש לכלול בו נכסים קיימים והבעלות עליהם, הון כולל חובות והתחייבויות הדדיות כולל כספיות. מעבר לכך תנאים והסכמות לגבי הרכוש המשותף בעת פרידה, כמו גם התנהלות לגבי ילדים – אם יש צורך בכך, התחייבויות כספיות ואחרות שכל אחד לוקח על עצמו כמו משכנתא, הסדרים עבור דירת המגורים כולל שימוש בה לבן זוג חדש המגיע במסגרת פרק ב', הסדרת קניין רוחני, מוניטין עסקי ונכסים אחרים אם קיימים ועוד. ההסכם עשוי למנוע מחלוקות משפטיות שעלולות להתיש את שני הצדדים ולפגוע במערכת היחסים העתידית. מומלץ לשכור שירותי עורך דין מנוסה. הוא יכלול בתוכו את האלמנטים החשובים והכרחיים.  

 

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם קל יותר להתגרש כשאין ילדים בתמונה?
בואו נתחיל מן הסוף אין שום דבר פשוט בגירושין ואין זה משנה אם אנחנו מדברים על גירושין ללא ילדים או על...
קרא עוד »
ינו 14, 2019
נהיגה תחת השפעת סמים
החוק אוסר על נהיגה תחת השפעה של כל סוגי הסם בדומה לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, אך אף על פי כן נתפסים לא...
קרא עוד »
יונ 07, 2020
ניווט הורות: חשיפת היסודות של הדרכת הורים אפקטיבית
כסמכות מהימנה בתחום ההורות, אני שמח להקנות תובנות שלא יסולא בפז על העולם המורכב של הדרכת הורים. הורות...
קרא עוד »
ספט 16, 2023