המנוח לא השאיר צוואה? ישנה אפשרות לבקשה לצו ירושה

לעולם איננו יודעים מה צופן לו יום. לכן ישנם אנשים המקדימים וכותבים צוואה, וכאלה הממתינים עד לרגע האחרון, תרתי משמע או שכלל לא מתירים צוואה. דבר זה מקשה על היורשים, ואם הנפטר לא הותיר אחריו צוואה, יש להגיש צו בקשת ירושה. את זאת עושים מיד לאחר שהאדם הלך לעולמו.

מתי ישנה אפשרות לבקשת צו ירושה?

בקשה לצו ירושה חייבת להיות מוגשת לבית המשפט, לאחר פטירתו של בן המשפחה, אין שום אפשרות לעשות זאת לפני כן.

כאשר מת בן משפחה ולא דאג להשאיר אחריו צוואה, יש להגיש את הבקשה או לבית הדין הרבני העוסק בתחום מתן צו ירושה או לרשם הירושות. למעשה, צו ירושה הוא זה שיכול להגדיר מיהם בדיוק היורשים של האדם שהלך לעולמו.

שימוש בעיזבון

והיה ורשם הירושות עדיין לא נתן צו ירושה, היורשים הטבעיים לא יוכלו לעשות דבר עם העיזבון אותו הותיר אחריו במנוח. בדרך זו אין להם שום גישה לכספים שנותרו בחשבון הבנק, הם גם לא יוכלו לממש נכסים. 

מתי כן ניתן לממש את הירושה?

את הירושה ניתן לממש רק בזמן שרשם הירושות העניק צו ירושה, היורשים יוכלו לעשות בצוואה שימוש אפילו לא דקה לפני כן.

בקשה לצו קיום צוואה

אי אפשר לעשות דבר לפני הגשת בקשה לצו קיום ירושה, והיה וליורשים יש ייפוי כוח מתמשך, הם יוכלו להוציא כספים מחשבון הבנק של המנוח לשם מימון  הוצאות הקבורה.

פנייה לעו"ד

המקרים הללו עלולים להיות סבוכים, לכן מומלץ בחום לפנות לעו"ד העוסק בתחום, בעל ניסיון ומיומנות בכל הקשור להגשת צו ירושה או קיומה, הוא יוכל לעשות זאת במהירות ויעילות, באופן מקצועי ותוך זירוז ההליכים.

צרו קשר עוד היום עם עו"ד עפרה זיו

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »