מתי תצטרכו עו"ד לתביעות כספיות?

אחת התביעות השכיחות ביותר בישראל אשר מוגשות בבתי המשפט האזרחיים אלו הן תביעות כספיות. מהן התביעות הכספיות השכיחות ביותר? איך מגישים תביעה כספית וכן האם ישנו הבדל בין סדר יום רגיל לבין סדר יום מקוצר? ננסה לבדוק.

אז לפני הכול – מהי תביעה כספית?

תביעה כספית – כשמה כן היא. בתביעה מבקש התובע באמצעות עורך דין לתביעות כספיות סעד כספי כאשר יש לתביעה מן הסוג הזה כמה וכמה סיבת כפי שנמנה להלן.

חשוב לציין כי שמונים אחוזים מסך התביעות אשר מוגשות אל בתי המשפט האזרחיים בישראל אלו הן תביעות כספיות.

התביעות הכספיות הנפוצות ביותר –

למעשה מחולקות התביעות הכספיות לכמה וכמה תחומים כאשר נוכל למנות לכל הפחות את העיקריות שבהן –

תביעה מכוח חוק החוזים – בעולם העסקים והמסחר נחתמים כל העת חוזים כאשר הצדדים מחויבים לכבד אותם. בכל מקרה אשר בה ישנה הפרת חוזה, יכול הצד בחוזה שהופר – לתבוע את זה שהפר את החוזה. במקרים של הפרת חוזה ניתן לקבל פיצוי כספי מלבד הפיצויים האחרים כמו אכיפת החוזה, או לחילופין – ביטולו.

תביעות כספיות על רקע אישי – סכסוכים שונים כמו סכסוכי ירושה, סכסוכי שכנים או כמובן סכסוכי גירושים עשויים לעורר לא פעם מחלקות רבות על אודות נשאים כספיים. לא פעם מהווים הסכסוכים האישיים העילה המרכזים להגשת תביעות כספיות.

תביעות בעולם העסקים – בעולם המסחר קורה לא פעם אשר אחד הצדדים נאלץ להגיש תביע  כספית. זה עשי להיות במקים אשר בהם לא שלמו חובות, נשלחה סחורה פגומה, לא הועברו התשלומים, נותר סכסוך בין השותפים לעסק, נוצר סכסוך מול הספקים ולמעשה כל מסכסוך שנוצר בעולם המסחר עשוי לגורר תביעה כספית.

תביעות נזיקיות – מדובר בתביעות שהן על פי רוב נגד חברות גדולות כמו לדוגמא תביעות נגד חברת ביטוח, צביעות הנגד עיריות, תביעות נגד מוסד השכלה, תביעות בגין תאונות דרכים ועוד שלל תביעות מן הסוג הזה.

חשוב לדעת לפנות אל המומחים בדיוק בתחום הזה של תביעות כספיות, כמו עו"ד ניסים שופן, על מנת שהודות לליווי המקצועי שלהם ניתן יהיה לבל את מלוא הפיצויים, בהליכים מהירים ומקוצרים ללא שהיות מיותרות והמתנה מורטת עצבים.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חקירת מס

חקירת מס: עשה ואל תעשה

אין ספק כי מי ש"זכה" לקבל הזמנה לחקירת מס, מרגיש מגוון רחב של רגשות, החל מלחץ, סטרס, פחד, חרדה וכדומה. במקרים כאלו, חשוב לקחת נשימה

קרא עוד »
לשון הרע בפייסבוק

הכל על לשון הרע בפייסבוק

רשת הפייסבוק הפכה להיות בעשור האחרון לרשת החברתית המובילה בעולם, וכיום נמצאים בה באופן פעיל מיליארדי משתמשים מכל רחבי העולם. לרשת הפייסבוק יש לא מעט

קרא עוד »
מהי רשלנות מקצועית?

מהי רשלנות מקצועית?

אם יש משהו אחד שאפשר להגיד על הישראלים, הוא שאנחנו אוהבים לעבוד ב"חפיף". מי מאיתנו לא מכיר בעל מקצוע שהתחייב להגיע בשעה מסוימת, ואיחר בשעתיים?

קרא עוד »